Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu na stavbu vysočanské školy 180 milionů korun
Škola se bude moci pochlubit sportovním zázemím. Plánována je velká tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu na stavbu vysočanské školy 180 milionů korun

Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu investiční dotaci 180 milionů korun na výstavbu základní a mateřské školy v ulici U Elektry ve Vysočanech. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Nová základní a mateřská škola bude mít kapacitu přes 780 míst. Stavbu budovy pro Prahu 9 již začaly stavět firmy PP 53 a SMP CZ. Přidělení dotace musí ještě ve čtvrtek schválit pražští zastupitelé.

„Jedná se z našeho pohledu o důležitou investiční akci. Tato poměrně vysoká dotace je určena na podporu výstavby školy v lokalitě U Elektry, kterou městská část již realizuje. My jsme tuto stavbu podpořili již v minulosti částkou 80 milionů a ty celkové náklady jsou 630 milionů," řekl Vyhnánek.

Větší část nové školy bude sloužit základní škole, pro jejíž žáky bude vytvořeno 705 míst. Mateřskou školu bude navštěvovat 78 dětí. Škola by měla být dokončena v příštím roce a bude spádovou školou pro velké rozvojové území Vysočany mezi ulicemi Poděbradská a Kolbena na bývalém vysočanském brownfieldu.

Školu budou tvořit třípodlažní a čtyřpodlažní budova, bude stát ve svahu a vstupní podlaží do něj bude částečně zapuštěno. V tomto polosuterénu bude mimo jiné hlavní vstup v podobě proskleného atria nebo šatny.

Ve čtyřpodlažní budově bude sídlit administrativa školy a bude zde byt školníka. Třídy mateřské školy, přípravná třída a třídy ročníků prvního stupně budou ve třípodlažní budově. Vznikne velká tělocvična se samostatným vstupem pro případné využití veřejností, gymnastický sál s posilovnou a venkovní hřiště.

Škola byla projektovaná v roce 2013. Žádost o umístění stavby byla na stavební úřad podána v roce 2015 a pravomocné stavební povolení bylo vydáno roku 2020. Prvního kola výběrového řízení na firmu, která školu postaví, se podle Kurkové zúčastnilo devět uchazečů, druhého kola se zúčastnilo šest zájemců.


Autor: ČTK

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru