Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu na stavbu vysočanské školy 180 milionů korun
Škola se bude moci pochlubit sportovním zázemím. Plánována je velká tělocvična, gymnastický sál, posilovna a venkovní hřiště. Vizualizace: MČ Praha 9

Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu na stavbu vysočanské školy 180 milionů korun

Radnice Prahy 9 dostane od magistrátu investiční dotaci 180 milionů korun na výstavbu základní a mateřské školy v ulici U Elektry ve Vysočanech. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Nová základní a mateřská škola bude mít kapacitu přes 780 míst. Stavbu budovy pro Prahu 9 již začaly stavět firmy PP 53 a SMP CZ. Přidělení dotace musí ještě ve čtvrtek schválit pražští zastupitelé.

„Jedná se z našeho pohledu o důležitou investiční akci. Tato poměrně vysoká dotace je určena na podporu výstavby školy v lokalitě U Elektry, kterou městská část již realizuje. My jsme tuto stavbu podpořili již v minulosti částkou 80 milionů a ty celkové náklady jsou 630 milionů," řekl Vyhnánek.

Větší část nové školy bude sloužit základní škole, pro jejíž žáky bude vytvořeno 705 míst. Mateřskou školu bude navštěvovat 78 dětí. Škola by měla být dokončena v příštím roce a bude spádovou školou pro velké rozvojové území Vysočany mezi ulicemi Poděbradská a Kolbena na bývalém vysočanském brownfieldu.

Školu budou tvořit třípodlažní a čtyřpodlažní budova, bude stát ve svahu a vstupní podlaží do něj bude částečně zapuštěno. V tomto polosuterénu bude mimo jiné hlavní vstup v podobě proskleného atria nebo šatny.

Ve čtyřpodlažní budově bude sídlit administrativa školy a bude zde byt školníka. Třídy mateřské školy, přípravná třída a třídy ročníků prvního stupně budou ve třípodlažní budově. Vznikne velká tělocvična se samostatným vstupem pro případné využití veřejností, gymnastický sál s posilovnou a venkovní hřiště.

Škola byla projektovaná v roce 2013. Žádost o umístění stavby byla na stavební úřad podána v roce 2015 a pravomocné stavební povolení bylo vydáno roku 2020. Prvního kola výběrového řízení na firmu, která školu postaví, se podle Kurkové zúčastnilo devět uchazečů, druhého kola se zúčastnilo šest zájemců.


Autor: ČTK

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru