dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politikaVolby 2014

Radnice Prahy 8 jde na ruku hazardu, tvrdí Strana zelených

Vládnoucí radniční koalici na Praze 8 sestavené z politiků zvolených za ODS, TOP 09, Volbu pro Prahu 8 a KSČM se podařilo z Prahy 8 udělat ráj gamblerů, uvedla ve svém tiskovém prohlášení Strana zelených (SZ). „V době, kdy Praha 2, Praha 6 a Praha 12 vyhláškou zcela zakázali hazard na svém území, nadiktovala si Praha 8 do vyhlášky celkem 50 adres, kde je možné hazard provozovat. Všechny herny navíc povolila v nonstop provozu, některé dokonce v bezprostřední blízkosti škol. Je to nejvíce ze všech městských částí,“ je uvedeno v prohlášení.

„Není se čemu divit, že obyvatelům Prahy 8 došla trpělivost a rozhodli se problém heren řešit občanskou cestou, tedy peticí za vyvolání referenda o nulové toleranci hazardu. My jsme se o prosazení regulace hazardu na Praze 8 pokoušeli na zastupitelstvu v květnu minulého roku. Tehdy koalice nedovolila byť jen projednat tento bod na zastupitelstvu,“ řekl Petr Vilgus, zastupitel SZ.

„Radnice neuměla na petici za vyvolání referenda o hernách adekvátně reagovat, proto se zachovala takto hystericky vyhlášením vlastního referenda na nesmyslný termín,“ dodal Štěpán Klimeš, předseda SZ na Praze 8, „Proto ještě v únorovém měsíčníku starosta o hazardu mluví jako o marginálním tématu, který nikoho nezajímá a v březnové Osmičce už se tituluje do role bojovníka proti hazardu a informuje o radničním referendu,“ doplňuje Vilgus.


Další články
Nahoru