dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Radnice Prahy 8 chce snižovat počet heren, nulovou toleranci odmítá. Nazývá ji populismem
Ilustrační foto: sxc.hu

Radnice Prahy 8 chce snižovat počet heren, nulovou toleranci odmítá. Nazývá ji populismem

Radnice osmé městské části chce pokračovat v současné strategii razantního snižování počtu heren. Nepřikloní se tak k většinovému názoru účastníků referenda na nulovou toleranci, neboť pro tento krok nevnímá dostatečnou podporu obyvatel. Nulovou toleranci například zavedla Praha 2, 6, 12, Libuš a mnoho dalších menších městských částí.

„Proti hernám se po masivní propagaci referenda vyslovilo pouze třináct procent obyvatel. Většinu lidí tento problém pravděpodobně nepálí či ho nechtějí aktivně řešit. Rozhodli jsme se proto nejít jednodušší, populistickou cestou. Občané nám prostřednictvím referenda dali mandát k tomu, abychom pokračovali v politice postupného a radikálního snižování počtu heren,“ řekl starosta Prahy 8 Jiří Janků.

„Nadále tvrdě půjdeme proti nekale provozovaným hernám a od magistrátu budeme žádat další výmazy adres z vyhlášky. Ještě razantněji se zaměříme na lokality, kde lidé projevili největší nesouhlas, například v oblasti Ládví,“ pokračoval.

Osmá městská část začala herny omezovat před dvěma roky. Z původních 130 jich je nyní ve vyhlášce padesát s tím, že radnice požadovala ještě vyšší omezení, které u zástupců hlavního města neprošlo.

„Příliš vysoký počet heren je důsledkem práce ministerstva financí a uvolněné doby 90. let. Tvrdím, že za půl roku bude situace diametrálně jiná. Je však i na ministerstvu financí, aby zrychlilo odebírání licencí,“ dodává starosta.

Bojovníkem proti hazardu je na ministerstvu financí náměstek Ondřej Závodský. Na ministerstvu nyní vzniká elitní kontrolní tým, který bude více dohlížet nad některými druhy hazardu, například na kasina či technická zařízení.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru