Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 16°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Radnice Prahy 6 vyvěsila izraelskou stání vlajku
Radnice vyvěsila izraelskou stání vlajku. Foto: Praha 6

Radnice Prahy 6 vyvěsila izraelskou stání vlajku

V reakci na ozbrojené střety mezi Izraelem a Pásmem Gazy Praha 6 symbolicky podpořila Izrael vyvěšením izraelské stání vlajky.

„Osobně podporuji Izrael v jeho neutuchajícím boji za svobodu. Tato země je jedinou skutečnou demokracií v blízkovýchodním regionu a naším zcela přirozeným a zásadním spojencem. S ambasádou Izraele dlouhodobě spolupracujeme na akcích, jež podporují mezikulturní dialog a občanům Prahy 6 umožňují blíže poznat život v Izraeli, místní kulturu a tradice. Jde o výraz pevného přátelství mezi Čechy a Izraelci, kterého si velice vážíme,“ řekl Ondřej Kolář, starosta Prahy 6

K vyvěšení zástavy Izraele na radniční budově došlo z iniciativy radní pro školství Prahy 6 Marie Kubíkové. „Mé myšlenky v těchto náročných dnech patří Izraeli, se kterým nás pojí úzké přátelství. Před časem jsem navštívila Jeruzalém a měla možnost poznat zdejší místa s hlubokou kulturní a náboženskou tradicí. Narušením křehké rovnováhy v daném regionu je ohrožena i existence těchto mimořádných míst. Pro lidstvo by to byla nebývalá ztráta,“ dodala radní Kubíková.


Autor: TZ, red

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

Včera v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru