Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Radnice Prahy 6 vyvěsila izraelskou stání vlajku
Radnice vyvěsila izraelskou stání vlajku. Foto: Praha 6

Radnice Prahy 6 vyvěsila izraelskou stání vlajku

V reakci na ozbrojené střety mezi Izraelem a Pásmem Gazy Praha 6 symbolicky podpořila Izrael vyvěšením izraelské stání vlajky.

„Osobně podporuji Izrael v jeho neutuchajícím boji za svobodu. Tato země je jedinou skutečnou demokracií v blízkovýchodním regionu a naším zcela přirozeným a zásadním spojencem. S ambasádou Izraele dlouhodobě spolupracujeme na akcích, jež podporují mezikulturní dialog a občanům Prahy 6 umožňují blíže poznat život v Izraeli, místní kulturu a tradice. Jde o výraz pevného přátelství mezi Čechy a Izraelci, kterého si velice vážíme,“ řekl Ondřej Kolář, starosta Prahy 6

K vyvěšení zástavy Izraele na radniční budově došlo z iniciativy radní pro školství Prahy 6 Marie Kubíkové. „Mé myšlenky v těchto náročných dnech patří Izraeli, se kterým nás pojí úzké přátelství. Před časem jsem navštívila Jeruzalém a měla možnost poznat zdejší místa s hlubokou kulturní a náboženskou tradicí. Narušením křehké rovnováhy v daném regionu je ohrožena i existence těchto mimořádných míst. Pro lidstvo by to byla nebývalá ztráta,“ dodala radní Kubíková.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru