dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Radnice Prahy 6 povolila demolici vily na Petřinách, místní protestují
Této vile na Petřinách hrozí demolice. Foto: Facebook Petřiny

Radnice Prahy 6 povolila demolici vily na Petřinách, místní protestují

Radnice šesté městské části povolila demolici funkcionalistické vily na Petřinách. Nahradit ji má čtyřpatrová novostavba. Místní obyvatelé nesouhlasí. Podepisují petici, v níž vyzývají politiky k záchraně vily. Činžovní vila architekta Pavla Simonova stojí Na Petřinách 1482/7.

Proč chtějí autoři petice stavbu zachránit? „Stávající vila je zachovalá vila architekta Pavla Simonova, která je považována za zdařilý případ pozdního funkcionalismu. Je v původním stavu bez pozdějších architektonických uprav, po technické stránce je v pořádku,“ uvádí v textu petice.

„Stavba úspěšně navazuje na vilovou zástavbu Střešovic, je jednou z mála architektonicky zdařilých stavech na Petřinách. Plánovaná stavba je předimenzována a pro realizaci je nutné povolit výjimku z odstupných vzdálenost,“ zdůrazňují.

Petiční archy lze podepsat v Kavárně Do Větru na kolejích Větrník (Za zahradou, Praha 6), v Mamacoffee (Vodičkova 6, Praha 1) a v Cafe Kolibka (Řeznická 10, Praha 1).

Petice je určena politickému vedení Prahy 6, starostovi Ondřeji Kolářovi (TOP 09) a radním, které lidé podepsaní pod peticí žádají, aby učinili kroky k záchraně vily a nepovolili na místě nový projekt.  

„Vzhledem ke skutečnosti, že vila není památkově chráněná a že se na ni nevztahuje ani žádná zvláštní zákonná norma, vydal radniční odbor výstavby před časem řádné povolení k její demolici," reagoval mluvčí radnice Martin Churavý.

I když jednání o nové výstavbě ještě nebyla příslušným odborem úřadu městské části ještě ani zahájena, k záměru se už vyjádřila kladně komise pro územní rozvoj.


Další články
Nahoru