dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Radnice Prahy 6 bude zveřejňovat platy a odměny politiků i úředníků
Radnice Prahy 6. Foto: Sefjo / Wikimedia Commons

Radnice Prahy 6 bude zveřejňovat platy a odměny politiků i úředníků

Rada šesté městské části na svém včerejším jednání projednala a schválila usnesení týkající se poskytování informací o zveřejňování platů a odměn zastupitelů a dalších členů výborů a komisí i zaměstnanců úřadu. 

Zveřejňovány budou jmenovitě měsíční odměny uvolněných členů Zastupitelstva městské části Praha 6, s uvedením funkce a přesné výše měsíční odměny. Dál rada vyslovila souhlas s tím, aby byl znám i měsíční plat tajemníka a vedoucích odborů Úřadu městské části Praha 6 dle platového výměru, a to nejmenovitě, ale s uvedením funkce.

Dostupné budou i informace o tom, kolik činí roční součet odměn tajemníka a všech vedoucích odborů za splnění mimořádných úkolů. I tyto údaje budou publikovány nejmenovitě, vždy však s uvedením konkrétní funkce.

Rada městské části souhlasila i se zveřejňováním výše ročních odměn všem členům výborů a komisí – u všech jmenovitě i s uvedením výše roční odměny. Totéž platí i pro neuvolněné zastupitele za výkon funkce. Rada současně podpořila i to, aby se veřejnost dozvěděla o jednorázových odměnách a peněžitých darech členů odborníků, kteří nejsou členy zastupitelstva.

Uvedené údaje budou zveřejňovány rovněž na internetových stránkách městské části Praha 6 www.praha6.cz, a to v uvedeném rozsahu a i formě. Aktualizovány budou jednou ročně.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru