dnes
Pátek - polojasno
23°C
zítra
Sobota - bourky
24°C
pozítří
Neděle - bourky
24°C
Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo
Budova radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo

První březnové pondělí se v Clarion Congress Hotelu Prague slavnostně předávaly certifikáty Přátelským místům za rok 2018. Příjemnou atmosféru tradičně zajistilo bohaté občerstvení sponzorované hotelem a působivá jazzová hudba. Přátelským místům se v roce 2018 podařilo navázat spolupráci s úctyhodnými partnery.

certifikat-praha-5-clanek Díky získání akreditace na školení Základy komunikace s handicapovanými lidmi včetně seniorů od Ministerstva vnitra ČR se do projektu zapojila Česká správa sociálního zabezpečení, která si nechala již proškolit 110 zaměstnanců napříč celou republikou. Školení mělo velký úspěch a mělo by v letošním roce pokračovat. Frekventanti velice oceňovali získání teoretických i praktických dovedností, které – jak sami říkali – jim budou prospěšné nejen v práci, ale rovněž i v soukromém životě.

Je škoda, že v povinných zkouškách úředníků není tato komunikace zahrnuta. Prý jde o tzv. měkkou dovednost a tudíž postradatelnou. Při jednání handicapovaného člověka na úřadě může být ovšem náraz velice tvrdý. „A kdo na to má pořád mít nervy?" ptá se nevidomá lektorka Přátelských míst, Mgr. Renata Rucká. Příjemně proto překvapila účast RNDr. Josefa Postráneckého, náměstka ministra vnitra pro státní správu, který o projekt projevil vážný zájem a slíbil podporu při jeho další realizaci.

Další partneři, kteří dostali od Přátelských míst certifikát:

Krajský úřad Karlovarského kraje, který si své členství obnovil.

Novými členy jsou Krajský úřad Středočeského kraje a Úřad městské části Praha 5. 

Obrovským přínosem je spolupráce s energetickou společností innogy, která získala pro svá klientská centra certifikát Přátelské místo. „Dělá to dobře, ta innogy," chválí patronka Přátelských míst, Táňa Medvecká s úsměvem způsob boje o klienta, při kterém se klade důraz na specifické problémy handicapovaných a starých lidí. „Jde o klasický double win. Získáním dovedností ve správné komunikaci s handicapovanými a starými lidmi profitují obě strany," dodává manažer projektu Přátelská místa, Mgr. Pavel Wiener. „Projekt Přátelská místa považuji za velice potřebný a smysluplný,“ dodává Medvecká.

Dalším členem takzvaného Klubu osvícených je Clarion Congress Hotel Prague. Školení také absolvovala skupina knihovníků z Městské knihovny v Praze, která bude pokračovat i v letošním roce.

Další podrobnosti o projektu Přátelská místa jsou na stránkách – www.pratelskamista.cz. Případně je možné kontaktovat autora a manažera projektu Mgr. Pavla Wienera na telefonním čísle 603 10 55 89 či e-mailové adrese: pavel.wiener@email.cz.

pratelske-mesto


Praha 5: Letní Street Food

Dnes v 11:21

Festival Letní Street Food se v sobotu 24. srpna vrátí na smíchovskou náplavku a nabídne gastronomii z celého světa. Připraveno bude 60 stánků s tradičními pokrmy zemí, jako je Argentina, Mexico, Vietnam, Bulharsko, Ukrajina, Francie, Španělsko nebo Mongolsko.

Praha 4: Poplatek za psa do konce srpna

Dnes v 10:49

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun – byt) je nejpozději do 31. srpna.

Praha 13: Skřítkové a víly v Pohádkovém lese

Dnes v 08:54

Praha 13 zve v pondělí 2. září děti na velké dobrodružství.

Výstavu Zpátky v čase uvidíte do října

Dnes v 07:35

V Praze 8 najdete výstavu Zpátky v čase – Libeň na historických fotografiích.

Poslední srpnový týden nepoteče v těchto ulicích voda

Včera ve 23:28

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: Památník svobody je poškozen

Včera ve 22:11

V parku u Chodovské tvrze došlo k poškození Památníku svobody. Jedna z jeho částí byla nalezena oddělená na zemi.

Praha 5: Stromový tomograf umí odhalit zdraví kmene stromu bez nutnosti vrtů

Včera ve 20:32

Pátá městská část zakoupila za téměř 400 tisíc korun speciální přístroj, tzv. stromový tomograf, který umí odhalit zdraví kmene stromu a to bez nutnosti vrtů a podobných zásahů do kmene.

Praha 6 poskytne příspěvek na aktivity dětí

Včera ve 20:14

Od dnešního dne mohou rodiče žádat o příspěvky na kroužky. Na volnočasové aktivity šestkových dětí prostřednictvím systému Aktivní město rodičům radnice až 600 korun na dítě. Žádosti o příspěvek je možno podávat do 20. prosince.

Praha 9: Pojď dál! Zápisy do kroužků a kurzů online

Včera ve 12:03

Poslední volná místa v kroužcích, kurzech a dalších aktivitách pro děti, mládež a dospělé v Praze 9.

Kvůli stržené troleji nejezdily tramvaje mezi Kobylisy a Palmovkou

Včera v 11:24

Provoz tramvají mezi Palmovkou a Kobylisy byl dnes od 7:51 do 8:38 v obou směrech přerušen. Vůz s nadměrným nákladem totiž poškodil troleje. Linky číslo 3, 10 a 24 proto musely jezdit odklonem. Trojka a desítka jezdila přes zastávky Maniny, Nádraží Holešovice a Trojská. Čtyřiadvacítka jezdila...

Ceny pohonných hmot v hlavním městě klesly o haléře

Včera v 11:13

Ceny paliv v Praze od minulého týdne znovu nepatrně klesly. Natural od minulé středy zlevnil o tři haléře na průměrných 33,04 Kč/l, nafta o dva haléře na 32,36 Kč/l. Diesel je v hlavním městě dál nejdražší z celé republiky. Také za benzin zaplatí řidiči v průměru nejvíc v Praze a také v Olomouckém...

Další krátké zprávy
Nahoru