dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
26°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
22°C
Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo
Budova radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo

První březnové pondělí se v Clarion Congress Hotelu Prague slavnostně předávaly certifikáty Přátelským místům za rok 2018. Příjemnou atmosféru tradičně zajistilo bohaté občerstvení sponzorované hotelem a působivá jazzová hudba. Přátelským místům se v roce 2018 podařilo navázat spolupráci s úctyhodnými partnery.

certifikat-praha-5-clanek Díky získání akreditace na školení Základy komunikace s handicapovanými lidmi včetně seniorů od Ministerstva vnitra ČR se do projektu zapojila Česká správa sociálního zabezpečení, která si nechala již proškolit 110 zaměstnanců napříč celou republikou. Školení mělo velký úspěch a mělo by v letošním roce pokračovat. Frekventanti velice oceňovali získání teoretických i praktických dovedností, které – jak sami říkali – jim budou prospěšné nejen v práci, ale rovněž i v soukromém životě.

Je škoda, že v povinných zkouškách úředníků není tato komunikace zahrnuta. Prý jde o tzv. měkkou dovednost a tudíž postradatelnou. Při jednání handicapovaného člověka na úřadě může být ovšem náraz velice tvrdý. „A kdo na to má pořád mít nervy?" ptá se nevidomá lektorka Přátelských míst, Mgr. Renata Rucká. Příjemně proto překvapila účast RNDr. Josefa Postráneckého, náměstka ministra vnitra pro státní správu, který o projekt projevil vážný zájem a slíbil podporu při jeho další realizaci.

Další partneři, kteří dostali od Přátelských míst certifikát:

Krajský úřad Karlovarského kraje, který si své členství obnovil.

Novými členy jsou Krajský úřad Středočeského kraje a Úřad městské části Praha 5. 

Obrovským přínosem je spolupráce s energetickou společností innogy, která získala pro svá klientská centra certifikát Přátelské místo. „Dělá to dobře, ta innogy," chválí patronka Přátelských míst, Táňa Medvecká s úsměvem způsob boje o klienta, při kterém se klade důraz na specifické problémy handicapovaných a starých lidí. „Jde o klasický double win. Získáním dovedností ve správné komunikaci s handicapovanými a starými lidmi profitují obě strany," dodává manažer projektu Přátelská místa, Mgr. Pavel Wiener. „Projekt Přátelská místa považuji za velice potřebný a smysluplný,“ dodává Medvecká.

Dalším členem takzvaného Klubu osvícených je Clarion Congress Hotel Prague. Školení také absolvovala skupina knihovníků z Městské knihovny v Praze, která bude pokračovat i v letošním roce.

Další podrobnosti o projektu Přátelská místa jsou na stránkách – www.pratelskamista.cz. Případně je možné kontaktovat autora a manažera projektu Mgr. Pavla Wienera na telefonním čísle 603 10 55 89 či e-mailové adrese: pavel.wiener@email.cz.

pratelske-mesto


Čarodějnice Prahy 13: Martin Maxa, Botox, Tom Tones i soutěže o nejlepší koště nebo nos

Včera v 18:55

Starosta třinácté městské části David Vodrážka zve na letošní Čarodějnice Prahy 13.

Hvězdný večer s Danielou Kolářovou

Včera v 17:19

Setkání s oblíbenou herečkou Danielou Kolářovou zítra od 19 hodin.

V sobotu na Libeňskou pouť

Včera v 17:01

Praha 8 a farnost sv. Vojtěcha zvou na Libeňskou pouť v sobotu 27. dubna od 10 do 21 hodin.

Bubeneč, Hradčany, Holešovice. Zítra bude omezena dodávka pitné vody

Včera v 15:10

Od 8 do 17 hodin bude omezena dodávka pitné vody – snížení tlaku – v oblasti Prahy 6 a 7 – Bubeneč, Hradčany, Holešovice.

Přerušení dodávky vody v ulicích Horňátecká a Maškova

Včera ve 13:55

Zítra bude od 4 hodin až do 25. dubna do 8 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Kobylis.

Úplné noční uzavření Letenského tunelu

Včera ve 13:37

Od dnešního dne do 27. dubna bude vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin Letenský tunel z důvodu údržby technologie a mytí tunelu uzavřen.

Na Cestu do Asie zve Praha 9

Včera ve 13:03

Každoroční cestovatelská akce DDM Praha 9 je po roce zpět. Letos se vydáte 8. května do Asie.

V Ústecké ulici nepoteče voda

Včera ve 12:48

Zítra bude od 4 do 23 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulici Ústecká č.p.: 1849; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Dolní Chabry, Čimice, Kobylisy: Zítra nepoteče voda

Včera ve 12:44

Od 4 do 9 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v oblasti Prahy 8 – Dolní Chabry, Čimice, Kobylisy.

Praha 10 zve na veřejné setkání Bohdalec – Slatiny

Včera ve 12:39

Setkání k aktualizaci a dopracování urbanistické studie Bohdalec – Slatiny Brownfield Strašnice se koná dnes od 18 hodin v zasedacím sále zastupitelstva budovy B Úřadu městské části Praha 10 – 1. patro.

V Chodovské ulici je omezena doprava

Včera ve 12:20

Od dnešního dne do 14. června bude plynárenská společnost provádět stavební úpravy páteřního plynovodu v Chodovské ulici.

Herna: Sám v sobě

Včera v 10:17

Přijďte s dětmi do galerie a objevte společně prostor, kde se budete bavit vy i vaše děti. S Michaelou Trpišovskou na téma výstavy nových akvizic NGP.

Další krátké zprávy
Nahoru