dnes
Úterý - oblacno
21°C
zítra
Středa - prehanky-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
22°C
Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo
Budova radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo

První březnové pondělí se v Clarion Congress Hotelu Prague slavnostně předávaly certifikáty Přátelským místům za rok 2018. Příjemnou atmosféru tradičně zajistilo bohaté občerstvení sponzorované hotelem a působivá jazzová hudba. Přátelským místům se v roce 2018 podařilo navázat spolupráci s úctyhodnými partnery.

certifikat-praha-5-clanek Díky získání akreditace na školení Základy komunikace s handicapovanými lidmi včetně seniorů od Ministerstva vnitra ČR se do projektu zapojila Česká správa sociálního zabezpečení, která si nechala již proškolit 110 zaměstnanců napříč celou republikou. Školení mělo velký úspěch a mělo by v letošním roce pokračovat. Frekventanti velice oceňovali získání teoretických i praktických dovedností, které – jak sami říkali – jim budou prospěšné nejen v práci, ale rovněž i v soukromém životě.

Je škoda, že v povinných zkouškách úředníků není tato komunikace zahrnuta. Prý jde o tzv. měkkou dovednost a tudíž postradatelnou. Při jednání handicapovaného člověka na úřadě může být ovšem náraz velice tvrdý. „A kdo na to má pořád mít nervy?" ptá se nevidomá lektorka Přátelských míst, Mgr. Renata Rucká. Příjemně proto překvapila účast RNDr. Josefa Postráneckého, náměstka ministra vnitra pro státní správu, který o projekt projevil vážný zájem a slíbil podporu při jeho další realizaci.

Další partneři, kteří dostali od Přátelských míst certifikát:

Krajský úřad Karlovarského kraje, který si své členství obnovil.

Novými členy jsou Krajský úřad Středočeského kraje a Úřad městské části Praha 5. 

Obrovským přínosem je spolupráce s energetickou společností innogy, která získala pro svá klientská centra certifikát Přátelské místo. „Dělá to dobře, ta innogy," chválí patronka Přátelských míst, Táňa Medvecká s úsměvem způsob boje o klienta, při kterém se klade důraz na specifické problémy handicapovaných a starých lidí. „Jde o klasický double win. Získáním dovedností ve správné komunikaci s handicapovanými a starými lidmi profitují obě strany," dodává manažer projektu Přátelská místa, Mgr. Pavel Wiener. „Projekt Přátelská místa považuji za velice potřebný a smysluplný,“ dodává Medvecká.

Dalším členem takzvaného Klubu osvícených je Clarion Congress Hotel Prague. Školení také absolvovala skupina knihovníků z Městské knihovny v Praze, která bude pokračovat i v letošním roce.

Další podrobnosti o projektu Přátelská místa jsou na stránkách – www.pratelskamista.cz. Případně je možné kontaktovat autora a manažera projektu Mgr. Pavla Wienera na telefonním čísle 603 10 55 89 či e-mailové adrese: pavel.wiener@email.cz.

pratelske-mesto


Zítra proběhne v Praze zkouška sirén

Dnes v 10:48

Po přestávce vynucené koronavirem se ve středu 3. června uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. 

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

Dnes v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Na radnici Prahy 5 zadním vchodem

Dnes v 07:50

Z důvodu opravy chodníku a svodu dešťové kanalizace před hlavní budovou radnice Prahy 5 ve Štefánikově 13, 15, bude vstup do budovy radnice od čtvrtka 4. června do pondělí 8. června veden přes dvůr zadním vchodem.

Devětkrát s devítkou. Hudební jaro v Praze 9

Dnes v 07:17

Dvacátý ročník Festivalu orchestrální a komorní tvorby 2020 Devětkrát s devítkou – Hudební jaro v Praze 9 se i letos koná pod záštitou starosty městské části Praha 9 Jana Jarolíma.

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Dnes v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

Dnes v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Praha 9 zve na Náměstíčko

Dnes v 06:44

Zítra, 3. června, si můžete před Kavárnou Knoflík upéct buřtík, chleba či si jen zahřát ruce, zastavit se.

Obrazy, keramika a plastiky v Galerii Portheimka

Včera ve 22:44

V Galerii Portheimka v Praze 5 bude od 3. června do poloviny července k vidění výstava obrazů, keramiky a kamenných plastik. Svá díla zde představí herečka a výtvarnice Jana Krausová – Pehrová, kamenosochaři Jitka a Marcel Stoklasovi a výtvarnice Jitka Halaštová.

Praha 9 zve na komorní koncerty v Parku přátelství

Včera ve 22:12

I v letošním roce se můžete v parku Přátelství na Proseku těšit na koncerty v rámci cyklu komorních koncertů, které se konají každé úterý od konce května do konce září. Začátek koncertů je vždy v 18 hodin. Spolupořadatelem koncertů je již pojedenácté městská část...

Praha 11 zve děti na Chodovskou tvrz

Včera ve 21:35

Den dětí s Prahou 11 můžete oslavit v neděli 7. června v Chodovské tvrzi, kde se koná Mistrovství Prahy 11 v koloběžkování.

Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

Včera ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Koncert pro Klokánka v Zámecké kapli

Včera ve 13:39

Praha 8 zve na koncert pro FOD Klokánek dnes, 1. června v 18 hodin v Zámecké kapli Neposkvrněného početí Panny Marie v Libeňském zámečku v Praze 8.

Další krátké zprávy
Nahoru