dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - polojasno
24°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo
Budova radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Radnice Prahy 5 získala certifikát Přátelské místo

První březnové pondělí se v Clarion Congress Hotelu Prague slavnostně předávaly certifikáty Přátelským místům za rok 2018. Příjemnou atmosféru tradičně zajistilo bohaté občerstvení sponzorované hotelem a působivá jazzová hudba. Přátelským místům se v roce 2018 podařilo navázat spolupráci s úctyhodnými partnery.

certifikat-praha-5-clanek Díky získání akreditace na školení Základy komunikace s handicapovanými lidmi včetně seniorů od Ministerstva vnitra ČR se do projektu zapojila Česká správa sociálního zabezpečení, která si nechala již proškolit 110 zaměstnanců napříč celou republikou. Školení mělo velký úspěch a mělo by v letošním roce pokračovat. Frekventanti velice oceňovali získání teoretických i praktických dovedností, které – jak sami říkali – jim budou prospěšné nejen v práci, ale rovněž i v soukromém životě.

Je škoda, že v povinných zkouškách úředníků není tato komunikace zahrnuta. Prý jde o tzv. měkkou dovednost a tudíž postradatelnou. Při jednání handicapovaného člověka na úřadě může být ovšem náraz velice tvrdý. „A kdo na to má pořád mít nervy?" ptá se nevidomá lektorka Přátelských míst, Mgr. Renata Rucká. Příjemně proto překvapila účast RNDr. Josefa Postráneckého, náměstka ministra vnitra pro státní správu, který o projekt projevil vážný zájem a slíbil podporu při jeho další realizaci.

Další partneři, kteří dostali od Přátelských míst certifikát:

Krajský úřad Karlovarského kraje, který si své členství obnovil.

Novými členy jsou Krajský úřad Středočeského kraje a Úřad městské části Praha 5. 

Obrovským přínosem je spolupráce s energetickou společností innogy, která získala pro svá klientská centra certifikát Přátelské místo. „Dělá to dobře, ta innogy," chválí patronka Přátelských míst, Táňa Medvecká s úsměvem způsob boje o klienta, při kterém se klade důraz na specifické problémy handicapovaných a starých lidí. „Jde o klasický double win. Získáním dovedností ve správné komunikaci s handicapovanými a starými lidmi profitují obě strany," dodává manažer projektu Přátelská místa, Mgr. Pavel Wiener. „Projekt Přátelská místa považuji za velice potřebný a smysluplný,“ dodává Medvecká.

Dalším členem takzvaného Klubu osvícených je Clarion Congress Hotel Prague. Školení také absolvovala skupina knihovníků z Městské knihovny v Praze, která bude pokračovat i v letošním roce.

Další podrobnosti o projektu Přátelská místa jsou na stránkách – www.pratelskamista.cz. Případně je možné kontaktovat autora a manažera projektu Mgr. Pavla Wienera na telefonním čísle 603 10 55 89 či e-mailové adrese: pavel.wiener@email.cz.

pratelske-mesto


FESTMICHAEL: Přehlídka nejlepších studentských prací školy Michael

Včera ve 22:46

Na náměstí Míru najdete výstavu prací studentů SŠ a Akademie Michael oborů Grafický design, Design interiéru a Fotografická tvorba.

Na podporu pacientek s rakovinou prsu pochodovaly centrem Prahy tisíce lidí

Včera ve 20:28

Tisíce lidí, převážně žen všeho věku, dnes prošly centrem Prahy, aby tak vyjádřily podporu pacientkám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Devatenáctý ročník pochodu za zdravá prsa se opět nesl ve znamení růžových triček i dalších doplňků, jejichž koupí přispěli účastníci akce na prevenci i na pomoc...

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Praha 11 hostila XXI. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných

Včera v 08:34

Ve čtvrtek 6. června proběhly pod záštitou radnice již XXI. Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů jedenácté městské části.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhé polovině roku

14. června 2019 v 19:56

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  

Dámská jízda na motocyklech

14. června 2019 v 10:39

V sobotu 15. června se od 11:00 do cca 12:00 hodin uskuteční dámská jízda na motocyklech po komunikacích v Praze 1, 2, 4 a 5. 

Praha 11 ocenila pracovníky ve školství

14. června 2019 v 08:26

Konec května patřil v jedenácté městské části ocenění pedagogických i nepedagogických pracovníků jihoměstských základních a mateřských škol. V rámci slavnostního aktu na Chodovské tvrzi jim za skvělou práci, trpělivost a péči osobně poděkovali starosta Jiří Dohnal (Piráti) a radní pro školství...

Prosecká zastaveníčka. Do konce června uslyšíte ještě dva koncerty

14. června 2019 v 08:08

Koncerty pod širým nebem, Prosecká zastaveníčka, podporuje radnice deváté městské části již desátým rokem. Koncerty se konají vždy v úterý od 18 hodin.

Barvou, tlakem, žárem, tahem. Výstava v Bílém domě ještě týden

14. června 2019 v 07:55

Do 21. června můžete v Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň, navštívit výstavu, kterou pořádá Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná. Vstup zdarma.

Senioři Prahy 6 mají volný vstup na Petynku

14. června 2019 v 07:48

Praha 6 připravila pro seniory od června volný vstup na koupaliště Petynka.

Jak se dostane jahoda do knedlíku? Přijďte na Slavnost jahodových knedlíků

14. června 2019 v 07:20

V sobotu 15. června na spořilovském farmářském trhu se ve stánku Slow Food budou podávat domácí jahodové knedlíky. Přípravy tradičního sezonního pokrmu se ujmou zkušené kuchařky ze Staré Gardy, Senior klubu Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

Kolébka portského vína na Andělu

14. června 2019 v 07:11

Zažít Portugalsko, zemi slunce a vína nejen portského, můžete ve středu 19. června na pěší zóně Anděl.

Vystoupejte na komín Staré čistírny odpadních vod v Bubenči

13. června 2019 ve 23:02

V sobotu 15. června budou probíhat po celý den a část noci jištěné výstupy na komín. Výstupy jsou bez rezervace.

Další krátké zprávy
Nahoru