Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 6. 12. 2020
Svátek má Mikuláš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice Prahy 5 vydala první číslo zpravodaje. Páťák je pro pedagogy, žáky i jejich rodiče
Část obálky prvního čísla Páťáku. Printscreen: zpravodajpatak.cz

Radnice Prahy 5 vydala první číslo zpravodaje. Páťák je pro pedagogy, žáky i jejich rodiče

Radnice Prahy 5 začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky. Po nultém červnovém vydání vyšlo v uplynulých dnech první číslo. K dostání je v tištěné i elektronické podobě.

Praha 5 jako první v metropoli přichází s novou platformou komunikace ve školství. Před letními prázdninami vydala v dvoutisícovém nákladu nulté číslo časopisu Páťák. Tisíc kusů časopisu bylo distribuováno přímo do škol tak, aby se v každé třídě objevilo alespoň několik kusů. Tento týden bylo vydáno první číslo v nákladu 3000 kusů, z toho do škol putuje 2000 časopisů.

„Často se ke mně dostalo postesknutí, že školy mají malý prostor v radničních médiích a obtížně tak prezentují své nabídky a možnosti k rodičům. Proto jsme se rozhodli pro ně vytvořit samostatný prostor, protože témat je skutečně hodně. A potvrzuje to i první číslo Páťáka, na jehož vzniku se podílely všechny naše školy, ale i žáci a rodiče. A právě to vzájemné propojení mě osobně mimořádně těší,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Podle šéfredaktora Páťáku Pavla Selešiho v mediálním prostoru chybí zpravodajství ze škol, nový časopis by takové informace chtěl zprostředkovávat. „Mohlo by se zdát, že žáky, rodiče a ve finále i kantory nebudou zajímat informace ze škol, které se jich přímo nedotýkají, ale opak je pravdou. Témat ke zpracování je hodně a určitě se nevyčerpají. Chceme tímto počinem zajistit základní informovanost, co se ve školách na Praze 5 děje,“ sdělil šéfredaktor Pavel Seleši, který je také ředitelem Základní školy waldorfské v Jinonicích.

„V časopise je řada rubrik, záměrem je mít co nejširší záběr. Čtenáři v Páťáku najdou různé pohledy a názory na výukové projekty, příběhy osobností ze škol, servisní a další informace. Těšíme se na průběžnou zpětnou vazbu, která bude podobu časopisu formovat,“ dodal.

Nový zpravodaj bude vycházet třikrát ročně a distribuován bude do všech škol v páté městské části. Kromě tištěné verze si ho každý může přečíst i na speciální čtečce na www.zpravodajpatak.cz nebo si ho stáhnout jako mobilní aplikaci. K dispozici je jak pro systém Android, tak iOS.

„V elektronické podobě bude časopis formou průběžně vydávaných příloh a speciálů nakonec možná obsahově širší, než v tištěné verzi. Bude záležet i na zpětné vazbě a zájmu o tento typ komunikace a její četnost,“ dodala starostka Renáta Zajíčková, která vznik Páťáku iniciovala.


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru