dnes
Neděle - zatazeno
25°C
zítra
Pondělí - oblacno
25°C
pozítří
Úterý - oblacno
19°C
Radnice Prahy 5 vydala první číslo zpravodaje. Páťák je pro pedagogy, žáky i jejich rodiče
Část obálky prvního čísla Páťáku. Printscreen: zpravodajpatak.cz

Radnice Prahy 5 vydala první číslo zpravodaje. Páťák je pro pedagogy, žáky i jejich rodiče

Radnice Prahy 5 začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky. Po nultém červnovém vydání vyšlo v uplynulých dnech první číslo. K dostání je v tištěné i elektronické podobě.

Praha 5 jako první v metropoli přichází s novou platformou komunikace ve školství. Před letními prázdninami vydala v dvoutisícovém nákladu nulté číslo časopisu Páťák. Tisíc kusů časopisu bylo distribuováno přímo do škol tak, aby se v každé třídě objevilo alespoň několik kusů. Tento týden bylo vydáno první číslo v nákladu 3000 kusů, z toho do škol putuje 2000 časopisů.

„Často se ke mně dostalo postesknutí, že školy mají malý prostor v radničních médiích a obtížně tak prezentují své nabídky a možnosti k rodičům. Proto jsme se rozhodli pro ně vytvořit samostatný prostor, protože témat je skutečně hodně. A potvrzuje to i první číslo Páťáka, na jehož vzniku se podílely všechny naše školy, ale i žáci a rodiče. A právě to vzájemné propojení mě osobně mimořádně těší,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Podle šéfredaktora Páťáku Pavla Selešiho v mediálním prostoru chybí zpravodajství ze škol, nový časopis by takové informace chtěl zprostředkovávat. „Mohlo by se zdát, že žáky, rodiče a ve finále i kantory nebudou zajímat informace ze škol, které se jich přímo nedotýkají, ale opak je pravdou. Témat ke zpracování je hodně a určitě se nevyčerpají. Chceme tímto počinem zajistit základní informovanost, co se ve školách na Praze 5 děje,“ sdělil šéfredaktor Pavel Seleši, který je také ředitelem Základní školy waldorfské v Jinonicích.

„V časopise je řada rubrik, záměrem je mít co nejširší záběr. Čtenáři v Páťáku najdou různé pohledy a názory na výukové projekty, příběhy osobností ze škol, servisní a další informace. Těšíme se na průběžnou zpětnou vazbu, která bude podobu časopisu formovat,“ dodal.

Nový zpravodaj bude vycházet třikrát ročně a distribuován bude do všech škol v páté městské části. Kromě tištěné verze si ho každý může přečíst i na speciální čtečce na www.zpravodajpatak.cz nebo si ho stáhnout jako mobilní aplikaci. K dispozici je jak pro systém Android, tak iOS.

„V elektronické podobě bude časopis formou průběžně vydávaných příloh a speciálů nakonec možná obsahově širší, než v tištěné verzi. Bude záležet i na zpětné vazbě a zájmu o tento typ komunikace a její četnost,“ dodala starostka Renáta Zajíčková, která vznik Páťáku iniciovala.


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

Dnes ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Pražský inovační institut má nového ředitele

2. července 2020 v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

1. července 2020 v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Další články
Nahoru