Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek
Radnice Prahy 5 sídlí na Smíchově ve Štefánikově ulici. Foto: Jan Puci

Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek

Vedení Prahy 5 schválilo prodej dvou jedenáct let starých vozů Škoda Superb v majetku městské části, pro které dlouhodobě nebylo využití. „Nechat se pravidelně vozit po Praze, zvlášť, když bydlíte v městské části, pro kterou pracujete, je papalášské,“ sdělil předseda Finančního výboru Karel Bauer (Piráti).

Dvě Škody Superb určené k prodeji jsou podle něj nepotřebné a z hlediska provozních nákladů také ekonomicky nevýhodné. Pole informací serveru Pražský patriot se jedná o nehospodárná auta z roku 2012. „Tyto vozy byly navíc často využívány spíše k osobním cestám radních než ke skutečně pracovním cestám,” podotkl. 

Prodej dvou automobilů podle něj přinese do městské kasy dohromady minimálně 350 tisíc korun. Tato částka vychází z minimální hodnoty vozů, kterou určil smluvní autoservis.

Rada přistoupila k celkovému snížení počtu vozů ve vozovém parku v návaznosti na předchozí úsporná opatření, která již byla učiněna. Podle Bauera se jedná mimo jiné o snížení částek vyhrazených na poradce, na občerstvení nebo mobilní telefony. Další úsporná opatření jsou podle Bauera v plánu.

„Považuji to za jasný signál, že chceme dělat věci jinak. Opravdu se mi nezdá normální, aby městská část metropole s jednou z nejlepších MHD na světě měla tak rozsáhlý vozový park,” dodal.

Zářijové volby v páté městské části vyhrála Praha 5 Sobě, která získala deset mandátů, stejně jako druhá koalice Společně pro Prahu 5 (ODS, TOP 09). Třetí ANO má sedm zastupitelských křesel, čtvrtí Piráti šest a pátá koalice SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí má mandátů pět. Do zastupitelstva se dostalo ještě hnutí STAN, které má tři zastupitele. 

Vládnou Praha 5 Sobě s koalicí SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí a Piráti. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má vládnoucí koalice těsnou většinu 21 hlasů.


Autor: Jan Puci

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru