Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek
Radnice Prahy 5 sídlí na Smíchově ve Štefánikově ulici. Foto: Jan Puci

Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek

Vedení Prahy 5 schválilo prodej dvou jedenáct let starých vozů Škoda Superb v majetku městské části, pro které dlouhodobě nebylo využití. „Nechat se pravidelně vozit po Praze, zvlášť, když bydlíte v městské části, pro kterou pracujete, je papalášské,“ sdělil předseda Finančního výboru Karel Bauer (Piráti).

Dvě Škody Superb určené k prodeji jsou podle něj nepotřebné a z hlediska provozních nákladů také ekonomicky nevýhodné. Pole informací serveru Pražský patriot se jedná o nehospodárná auta z roku 2012. „Tyto vozy byly navíc často využívány spíše k osobním cestám radních než ke skutečně pracovním cestám,” podotkl. 

Prodej dvou automobilů podle něj přinese do městské kasy dohromady minimálně 350 tisíc korun. Tato částka vychází z minimální hodnoty vozů, kterou určil smluvní autoservis.

Rada přistoupila k celkovému snížení počtu vozů ve vozovém parku v návaznosti na předchozí úsporná opatření, která již byla učiněna. Podle Bauera se jedná mimo jiné o snížení částek vyhrazených na poradce, na občerstvení nebo mobilní telefony. Další úsporná opatření jsou podle Bauera v plánu.

„Považuji to za jasný signál, že chceme dělat věci jinak. Opravdu se mi nezdá normální, aby městská část metropole s jednou z nejlepších MHD na světě měla tak rozsáhlý vozový park,” dodal.

Zářijové volby v páté městské části vyhrála Praha 5 Sobě, která získala deset mandátů, stejně jako druhá koalice Společně pro Prahu 5 (ODS, TOP 09). Třetí ANO má sedm zastupitelských křesel, čtvrtí Piráti šest a pátá koalice SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí má mandátů pět. Do zastupitelstva se dostalo ještě hnutí STAN, které má tři zastupitele. 

Vládnou Praha 5 Sobě s koalicí SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí a Piráti. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má vládnoucí koalice těsnou většinu 21 hlasů.


Autor: Jan Puci

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru