Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek
Radnice Prahy 5 sídlí na Smíchově ve Štefánikově ulici. Foto: Jan Puci

Radnice Prahy 5 se zbavuje aut. Nejsme papaláši, vysvětluje prodej starších škodovek

Vedení Prahy 5 schválilo prodej dvou jedenáct let starých vozů Škoda Superb v majetku městské části, pro které dlouhodobě nebylo využití. „Nechat se pravidelně vozit po Praze, zvlášť, když bydlíte v městské části, pro kterou pracujete, je papalášské,“ sdělil předseda Finančního výboru Karel Bauer (Piráti).

Dvě Škody Superb určené k prodeji jsou podle něj nepotřebné a z hlediska provozních nákladů také ekonomicky nevýhodné. Pole informací serveru Pražský patriot se jedná o nehospodárná auta z roku 2012. „Tyto vozy byly navíc často využívány spíše k osobním cestám radních než ke skutečně pracovním cestám,” podotkl. 

Prodej dvou automobilů podle něj přinese do městské kasy dohromady minimálně 350 tisíc korun. Tato částka vychází z minimální hodnoty vozů, kterou určil smluvní autoservis.

Rada přistoupila k celkovému snížení počtu vozů ve vozovém parku v návaznosti na předchozí úsporná opatření, která již byla učiněna. Podle Bauera se jedná mimo jiné o snížení částek vyhrazených na poradce, na občerstvení nebo mobilní telefony. Další úsporná opatření jsou podle Bauera v plánu.

„Považuji to za jasný signál, že chceme dělat věci jinak. Opravdu se mi nezdá normální, aby městská část metropole s jednou z nejlepších MHD na světě měla tak rozsáhlý vozový park,” dodal.

Zářijové volby v páté městské části vyhrála Praha 5 Sobě, která získala deset mandátů, stejně jako druhá koalice Společně pro Prahu 5 (ODS, TOP 09). Třetí ANO má sedm zastupitelských křesel, čtvrtí Piráti šest a pátá koalice SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí má mandátů pět. Do zastupitelstva se dostalo ještě hnutí STAN, které má tři zastupitele. 

Vládnou Praha 5 Sobě s koalicí SEN 21 a Společností proti developerské výstavbě v Prokopském údolí a Piráti. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má vládnoucí koalice těsnou většinu 21 hlasů.


Autor: Jan Puci

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru