Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Radnice Prahy 5 ocenila práci zdravotnických záchranářů
Radní Petr Lachnit předává za pátou městskou část ocenění jednomu ze záchranářů. Foto: P5

Radnice Prahy 5 ocenila práci zdravotnických záchranářů

V polovině končícího týdne byly se zpožděním způsobeným epidemií koronaviru předány záslužné medaile Rady městské části Praha 5. Loni v prosinci je získalo pět pracovníků Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP) za vzorné plnění služebních povinností. Tím může být například čin, který se vymyká rámci běžné služby, nebo osobní aktivity mimo službu šířící dobré jméno zdravotnických záchranářů.

„Kvůli koronavirové situaci se slavnostní akt ke konci roku 2021 na radnici Prahy 5 nekonal. Vzhledem k tomu se předání ocenění záchranářům uskutečnilo ve středu v sídle záchranné služby v Korunní ulici. Informoval o tom radní pro sociální problematiku Prahy 5 Petr Lachnit (ANO).

Součástí slavnostního aktu bylo i předání stuhy MČ Prahy 5, kterou radní Petr Lachnit a místostarosta Lukáš Herold (ODS) připnuli na prapor záchranářů. Slavnostnímu předání byl přítomen i ředitel ZZS HMP Petr Kolouch.

Seznam oceněných Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy

Jan Vítek: Jako lékař slouží u sboru už 12 let, a to i jako člen výjezdové skupiny na základně v Nádražní ulici i jako letecký záchranář v Ruzyni. Z pozice odborného garanta se zásadním způsobem podílí na rozvoji systému Elektronické zdravotnické dokumentace.

Martin Svoboda: Zkušený zdravotnický záchranář působící u sboru již 25 let. Na zkušenosti, svědomitost a pracovitost vedoucího výjezdové základny v Jinonicích se jeho kolegové mohou vždy spolehnout.

Pavla Vaníčková: Pracuje jako dispečerka zdravotnického operačního střediska, kam se lidé dovolají po vytočení čísla 155. Její uklidňující hlas v kombinaci se zkušenostmi profesionální zdravotnice pomohly vyřešit už mnoho krizových situací.

Stanislav Hazuka: Jako řidič vozidla záchranné služby je už 25 let nepostradatelnou součástí posádek, které za pacienty vyrážejí z výjezdové základny v Nádražní ulici. Zdobí ho spolehlivost, jistota za volantem a ochota a přívětivost vůči kolegům i pacientům.

Vilém Danda: Málokdo se ze stávajících zaměstnanců pražské záchranky může pochlubit tolika bezpečně naježděnými kilometry v sanitních vozidlech jako on. Lidem pomáhá již 32 let. 

Zdroj: MČ Praha 5


Autor: red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru