Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Radnice Prahy 5 ocenila práci policistů, strážníků, hasičů i záchranářů
Vyznamenání pro pracovníky složek integrovaného záchranného systému. Foto: P5

Radnice Prahy 5 ocenila práci policistů, strážníků, hasičů i záchranářů

Záslužné medaile Rady městské části Praha 5 i letos získala dvacítka zástupců integrovaného záchranného systému, a to za vzorné plnění služebních povinností. Tím může být například čin, který se vymyká rámci běžné služby, nebo osobní aktivity mimo službu šířící dobré jméno policistů, strážníků  hasičů i zdravotníků.

„Kvůli koronavirové situaci se tradiční slavnostní akt na radnici Prahy 5 nekonal. Vzhledem k tomu se předání uskutečnilo individuálně, cestou ředitelů policií, hasičů a záchranné služby,“ uvedl radní pro bezpečnost Petr Lachnit.

Seznam oceněných


Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy (stanice č. 7 – Smíchov)

pprap. Petr Nejedlý: Od roku 1994 se osobně podílel na řešení mnoha náročných zásahů a mimořádných událostí. Obsluhoval a řídil těžké hasičské automobily vždy bezpečně a s přehledem, i v těch nejnáročnějších podmínkách.

nstržm. Jiří Vavřinec: Byl dlouholetým příslušníkem HZS hl. m. Prahy, hasičské stanice Smíchov. Jeho praktické zkušenosti a technické dovednosti mnohokrát pomohli při řešení náročných zásahů a mimořádných událostí.

mjr. Jan Havlina: Dlouholetý příslušník sboru. Zajišťuje chod ODP7, které zabezpečuje výkon státní správy v oblasti požární prevence a výkonu státního požárního dozoru. Tato činnost vyžaduje rozsáhlé znalosti v oblasti technických a právních předpisů.

nstržm. Tomáš Křen: Během svého působení na hasičské stanici Smíchov od roku 2009 naplno uplatňoval své rozsáhlé zkušenosti a praktické dovednosti v oblasti ovládání mobilní požární techniky a zemních strojů.

nprap. Jana Kovrzková: Zkušená příslušnice s výbornými pracovními výsledky. Podílí se na zajišťování kontrol a dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně. 

 

Policie ČR (oblast Praha 5)

plk. Jan Koníř: Ve služebním poměru od 1. března 1994, nyní je náměstkem ředitele Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy pro službu kriminální policie a vyšetřování. Ke služebním povinnostem přistupuje vždy velmi aktivně a často bez ohledu na své osobní volno.

npor. Jaroslav Tomsa: Vedoucí místního oddělení Smíchov, pro policii pracuje přes jedenáct let. Jeho odborné znalosti jsou na velmi vysoké úrovni. Aktivně se zajímá o dění ve služebním obvodě a svoji prací významně přispívá k bezpečnosti v Praze 5.

prap. Vlastimil Beneš: U policie pracuje 35 let. Svým nasazením a přístupem ke služebním úkonům jde svým služebně mladším kolegům příkladem, je pravidelně odměňován za příkladné plnění služebních povinností.

npor. Zdeněk Bělík: Zástupce vedoucího 4. oddělení odboru obecné kriminality. Zabýval se zejména problematikou vloupání do bytů a kapesními krádežemi. Velkou měrou přispěl ke zlepšení pracovních postupů při odhalování trestné činnosti. 

por. Aleš Trmal: Jako komisař 4. oddělení odboru obecné kriminality ochotně napomáhá i méně zkušeným kolegům. Jde o svědomitého a pracovitého policistu, který je nadřízenými dlouhodobě kladně hodnocen a aktivně přispívá k posílení bezpečnosti.

 

Městská policie hl. m. Prahy (OŘ Praha 5)

inspektor Petr Střešňák: Specialista v hlídkové službě. Svým zodpovědným přístupem k výkonu služby opakovaně nalezl celostátně hledané osoby. Jeho práce je velmi dobře hodnocena i ze strany občanů.

komisař Patrik Vognar: Obětavě přistupuje k řešení bezpečnostních problémů, snaží se vyjít občanům vstříc i v nestandardních situacích. Pod jeho vedením zasahují hlídky proti pachatelům trestné činnosti a zajišťují místa trestných činů.

inspektor Adéla Kubalová: Pracuje jako strážník hlídkové služby. Aktivně se podílí na řešení veřejného pořádku v centrální části Smíchova. Letos v květnu se podílela na záchraně muže ležícího v kolejišti tramvajové trati.

inspektor Michal Čákora: Podílí se na eliminaci nežádoucích jevů v centrální části Smíchova. Například letos v lednu nalezl na chodníku šestiletou holčičku a následně i její silně podnapilou matku a obě předal Policii ČR k dalšímu řešení.

inspektor Tomáš Rangl: Devět let měl na starosti oblast Smíchovského nádraží. Nyní zastává funkci zástupce vedoucího směny. Letos v červnu společně s kolegou dohledali osobu, která sexuálně obtěžovala maminku na dětském hřišti.

 

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Jan Vítek: Jako lékař slouží u sboru už 12 let, a to i jako člen výjezdové skupiny na základně v Nádražní ulici i jako letecký záchranář v Ruzyni. Z pozice odborného garanta se zásadním způsobem podílí na rozvoji systému Elektronické zdravotnické dokumentace.

Martin Svoboda: Zkušený zdravotnický záchranář působící u sboru již 25 let. Na zkušenosti, svědomitost a pracovitost vedoucího výjezdové základny v Jinonicích se jeho kolegové mohou vždy spolehnout.

Pavla Vaníčková: Pracuje jako dispečerka zdravotnického operačního střediska, kam se lidé dovolají po vytočení čísla 155. Její uklidňující hlas v kombinaci se zkušenostmi profesionální zdravotnice pomohly vyřešit už mnoho krizových situací.

Stanislav Hazuka: Jako řidič vozidla záchranné služby je už 25 let nepostradatelnou součástí posádek, které za pacienty vyrážejí z výjezdové základny v Nádražní ulici. Zdobí ho spolehlivost, jistota za volantem a ochota a přívětivost vůči kolegům i pacientům.

Vilém Danda: Málokdo se ze stávajících zaměstnanců pražské záchranky může pochlubit tolika bezpečně naježděnými kilometry v sanitních vozidlech jako on. Lidem pomáhá již 32 let.


Autor: TZ, red

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

Včera v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

Včera v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

7. června 2023 v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Další články
Nahoru