dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Pražská doprava

Radnice Prahy 5 nechá vytvořit studie na dva parkovací domy

Radnice páté městské části zadala ke zpracování technické studie na parkovací dům P+R na Plzeňské ulici, namístě původního odtahového parkoviště hl. m. Prahy, a na parkovací dům na Barrandově, při ulici Lipského.

„Barrandovský parkovací dům není plánován jako P+R, sloužit by měl převážně místním obyvatelům,“ říká radní Tomáš Homola (DJK). Obě místa byla vytipována studií, kterou si městská část nechala zpracovat v loňském roce.

Technické studie, které budou řešit například půdorysné a architektonické řešení, napojení na sítě, situaci staveb či propočet investičních nákladů, by měly být hotové zhruba během následujícího čtvrt roku.

„Na základě studií rozhodneme o dalších krocích, například o zadání projektové dokumentace či o podání žádosti na dotaci,“ dodává radní Homola.


Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

Včera v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Uzavření Bubenečského tunelu na víkend

15. března 2019 ve 14:53

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od soboty 16. března od 23 hodin do neděle 17. března do 5 hodin uzavřen.

U Vršovického hřbitova bude uzavřen podjezd pod železniční tratí

14. března 2019 v 15:37

Od 17. do 22. března bude vždy v noci, a to od 21 do 5 hodin, uzavřen podjezd pod železniční tratí na ulici U Vršovického hřbitova. Důvodem je pokračující rekonstrukce železničního mostu v rámci optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží.

Během víkendu nepojedou tramvaje v úseku Ohrada – Palmovka

13. března 2019 v 08:38

Od soboty 16. března od 7 hodin do neděle 17. března do 18 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Ohrada – Palmovka.

Další články
Nahoru