dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Radnice Prahy 5 nabídne seniorům a zdravotně postiženým lidem přepravní službu Taxík Maxík
S Taxíkem Maxíkem se mohli lidé setkat na pěší zóně Anděl. Foto: archiv

Radnice Prahy 5 nabídne seniorům a zdravotně postiženým lidem přepravní službu Taxík Maxík

Vedení páté městské části schválilo kroky ke zřízení nové přepravní sociální služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 p. o. (CSOP). Jde o rozšíření nabídky sociálních služeb pro klienty pečovatelské služby – seniory a zdravotně postižené občany páté městské části.

„Na základě dobré spolupráce oslovila Nadace Charty 77 příspěvkovou organizaci Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, aby se stala partnerem unikátního projektu Taxík Maxík. Projekt již úspěšně funguje v některých městech republiky. Nadace Charty 77 z výnosu sbírky, která probíhá na pobočkách vybraných lékáren, daruje finanční prostředky na zakoupení vozu Ford Tourneo Custom pro zajištění přepravy seniorů a zdravotně postižených občanů,“ vysvětlil radní Prahy 5 Petr Lachnit (ANO 2011), který má sociální záležitosti v gesci.

CSOP začátkem prosince jako první v Praze slavnostně převezme od Nadace Charty 77 finanční dar, za který koupí osmimístný Ford Toureno Custom. Tento vůz bude sloužit v rámci registrované sociální služby při poskytování pečovatelské služby pro klienty CSOP Praha 5. 

To bude díky tomu nabízet svým klientům možnost využít přepravu vozidlem Taxík Maxík. Služba poslouží seniorům a držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P starším 35 let. Přeprava bude využívána klienty pro přepravu hlavně do zdravotnických zařízení, sociálních zařízení nebo na úřady po celém území metropole. Klienti mohou službu využívat také pro návštěvy kulturních zařízení nebo i pro jiné společenské aktivity. 

Přeprava bude dostupná v pracovní dny od 7.30 do 16 hodin za cenu 60 korun za jednu jízdu. Udržitelnost projektu je pět let.


Dvojka pro seniory: Stylové večery 2018

Včera ve 14:04

V pátek 19. ledna si senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory, mohou na telefonním čísle 724 102 328 od 9 do 9:30 hodin rezervovat vstupenku na 1. koncert „Stylových večerů“, na téma „Novoročně s humorem a kvízem“.

Na Stylové večery 2018 zve Dvojka pro seniory

9. ledna 2018 v 08:06

V pátek 19. ledna si senioři Prahy 2 mohou od 9 do 9:30 hodin rezervovat vstupenku na 1. koncert „Stylových večerů“, na téma „Novoročně s humorem a kvízem“.

Dvojka pro seniory: Plavání v bazénu na Vinohradech

13. prosince 2017 v 07:20

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 probíhají lekce plavání pro seniory z Prahy 2, členy Klubu Dvojka pro seniory. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Další články
Nahoru