dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Radnice Prahy 5 ignoruje úklid kulturní památky. Slíbila ho na začátku roku
Sala terrena v ulici Na Popelce. Foto: PP

Radnice Prahy 5 ignoruje úklid kulturní památky. Slíbila ho na začátku roku

Je to paradox. Radnice Prahy 5 investovala šest milionů do rekonstrukce bývalého koloniálu v památkové zóny Buďánka, za což se po právu pochválila. Ale jen pár stovek metrů odtud nechává ostudně chátrat Sala terrenu v ulici Na Popelce, jedinou dochovanou barokní stavbu zaniklé smíchovské usedlosti. Navíc v místě vzniklo smetiště a radnice, i když byla na tuto skutečnost upozorněna na začátku letošního roku, není ochotna místo alespoň uklidit.

Do opravy kulturní památky, která má tu smůlu, že je tak trochu z ruky, investovala Praha 5 před pár lety ještě v éře Milana Jančíka miliony korun. O stavbu se nadále nestarala, místo začalo opět chátrat a zanášelo se odpadky. Na tuto skutečnost upozornil server Pražský patriot radnici poprvé letos v lednu.

„Ověříme situaci, a to jak okolí stavby, tak technického stavu stavby, a zajistíme nápravu,“ uvedla za radnici Prahy 5 na začátku roku mluvčí Helena Šmídová.

Ubíhaly měsíce, místo nikdo neuklidil, odpadků postupně přibývalo. Při kontrole místa minulý týden bylo patrné, že za celý rok k uklizení interiéru a bezprostředního okolí památky nedošlo, o alespoň nejzákladnějších opravách ani nemluvě.

Jak na toto ostudné zanedbání péče a neschopnost místo uklidit reagovala Praha 5 nyní ? „Salla Terrena je nepříliš dobře řešitelný problém, těsná blízkost vedle garáží nedává moc příležitostí, jak objekt využít. Pokud občané přijdou se smysluplným návrhem, budeme jen rádi a okamžitě jej zrealizujeme,“ sdělila Helena Šmídová.

O úklidu už ani slovo. Jedna věc je hledat využití pro objekt a druhá je být (ne)schopný jako vlastník za ty měsíce uklidit velký nepořádek, který se na místě nachází.

sala-terena-clanek-3-nahled

sala-terena-clanek-2-2-nahled

sala-terena-clanek-2-1-nahled

Tématu jsme se věnovali už zde:

Zasklené smetiště za miliony: Podívejte se, jak bídně vypadá opravená památka v Praze 5

Radnice Prahy 5 nechala během pár let zničit barokní památku, kterou za miliony opravila


Další články
Nahoru