Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Radnice Prahy 4 podruhé pomohla podnikatelům

Radní Prahy 4 včera schválili již druhou vlnu slev na nájemném pro podnikatele, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz.

Čtyřicetiprocentní slevu na nájemném za měsíce říjen a listopad schválila rada nyní již pro konkrétní podniky. Ty musely splnit několik podmínek, například nemít dluh na nájemném, nebýt v soudním sporu nebo ve výpovědní lhůtě.

„Již podruhé v tomto roce museli podnikatelé na neurčito zavřít svoje podniky, tentokrát dokonce bez finančních rezerv, které vyčerpali již na jaře. Je proto potřeba podpořit je, aby byli po dalším lockdownu schopni svoje provozovny opět otevřít. Celkem jsme poskytli v rámci této vlny slevu ve výši více než jeden a půl milionu korun,“ řekl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09), autor návrhu.

Slevu 40% z nájemného získali ti nájemci, kteří do konce listopadu podali odůvodněnou žádost o odpuštění části nájmu, ať už z důvodu povinnosti kompletně uzavřít svoje provozovny nebo z důvodu významného omezení provozu.

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor, odpuštění až 70 procent ceny nájmu a zrušení sankcí za pozdní platbu.
Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Dnes v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru