Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Radnice Prahy 4 podruhé pomohla podnikatelům

Radní Prahy 4 včera schválili již druhou vlnu slev na nájemném pro podnikatele, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz.

Čtyřicetiprocentní slevu na nájemném za měsíce říjen a listopad schválila rada nyní již pro konkrétní podniky. Ty musely splnit několik podmínek, například nemít dluh na nájemném, nebýt v soudním sporu nebo ve výpovědní lhůtě.

„Již podruhé v tomto roce museli podnikatelé na neurčito zavřít svoje podniky, tentokrát dokonce bez finančních rezerv, které vyčerpali již na jaře. Je proto potřeba podpořit je, aby byli po dalším lockdownu schopni svoje provozovny opět otevřít. Celkem jsme poskytli v rámci této vlny slevu ve výši více než jeden a půl milionu korun,“ řekl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09), autor návrhu.

Slevu 40% z nájemného získali ti nájemci, kteří do konce listopadu podali odůvodněnou žádost o odpuštění části nájmu, ať už z důvodu povinnosti kompletně uzavřít svoje provozovny nebo z důvodu významného omezení provozu.

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor, odpuštění až 70 procent ceny nájmu a zrušení sankcí za pozdní platbu.
Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru