Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Radnice Prahy 4 podruhé pomohla podnikatelům

Radní Prahy 4 včera schválili již druhou vlnu slev na nájemném pro podnikatele, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz.

Čtyřicetiprocentní slevu na nájemném za měsíce říjen a listopad schválila rada nyní již pro konkrétní podniky. Ty musely splnit několik podmínek, například nemít dluh na nájemném, nebýt v soudním sporu nebo ve výpovědní lhůtě.

„Již podruhé v tomto roce museli podnikatelé na neurčito zavřít svoje podniky, tentokrát dokonce bez finančních rezerv, které vyčerpali již na jaře. Je proto potřeba podpořit je, aby byli po dalším lockdownu schopni svoje provozovny opět otevřít. Celkem jsme poskytli v rámci této vlny slevu ve výši více než jeden a půl milionu korun,“ řekl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09), autor návrhu.

Slevu 40% z nájemného získali ti nájemci, kteří do konce listopadu podali odůvodněnou žádost o odpuštění části nájmu, ať už z důvodu povinnosti kompletně uzavřít svoje provozovny nebo z důvodu významného omezení provozu.

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor, odpuštění až 70 procent ceny nájmu a zrušení sankcí za pozdní platbu.
Autor: TZ, red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru