dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražský život

Radnice Prahy 4: nezapomeňte zaplatit za pejsky

Odbor finanční správy MČ Praha 4 upozorňuje majitele psů, aby nezapomněli na včasné uhrazení místního poplatku za kalendářní rok 2014. 

Roční poplatek pro důchodce (kdy důchod je jediný zdroj příjmu – sazba 200,– Kč) a majitele rodinných domů (sazba 600,– Kč) je splatný bez vyměření předem do 31. března každého kalendářního roku.

Poplatek za psa chovaného v bytě (sazba 1500,– Kč) je splatný bez vyměření předem do 31. března za I.pololetí (750,– Kč) a do 31. srpna za II.pololetí (750,– Kč) každého kalendářního roku.

Pokud majitel psa nezaplatí poplatek včas nebo ve správné výši, vyměří správce poplatku poplatek platebním výměrem a je oprávněn zvýšit včas nezaplacený poplatek až na trojnásobek. Každou skutečnost, která má vliv na výši poplatku  (např. úmrtí psa,  změna trvalého bydliště držitele, přiznání důchodu – pokud je jediným zdrojem příjmu, úmrtí držitele psa, přihlášení psa k místním poplatkům psa staršího 3 měsíců, přihlášení psa vyzvednutého z pražského útulku) je poplatník, dle obecně závazné vyhlášky č.23/2003 §4 odst.1), povinen oznámit do 15 dnů správci poplatku.

Mnohým  již také letos končí dvouletá úleva od místního poplatku ze psů v důsledku trvalého označení psa (čipování).

Poplatek lze platit:

  • bankovním převodem,
  • v informačních centrech,
  • na pokladně Úřadu městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/80b, Praha 4) nebo 
  • na poště složenkou typu A.

Další články
Nahoru