dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská kultura

Radnice Prahy 3 vydala e-knihu

Jak ovlivnilo špatné počasí bitvu u Sudoměře, kde proběhlo záhadné střetnutí u Ostromeče a jaké byly poslední dny Jana Želivského – to vše se můžete dočíst v e-knize Za tajemstvím žižkovských ulic, kterou pro své obyvatele a vlastně všechny, které zajímá historie, vydala městská část Praha 3.

Za tajemstvím žižkovských ulic – to je název seriálu, která už léta vychází  v Radničních novinách Prahy 3. Historik Jan Škoda v něm poutavě líčí osudy osobností husitské doby a připomíná slavné ale i zapomenuté bitvy legendárního jednookého zemana. Své vyprávění přitom odvíjí od jmen žižkovských ulic.

„Lidé si chodí pro staré noviny, prosí nás o kopie, tak jsme chtěli umožnit mít celý seriál pohromadě. Jednotlivé díly jsou pospojované a tak si vtipné vyprávění může najít nové čtenáře,“ vysvětluje tiskový mluvčí Prahy 3 Stanislav Kněnický.

zizkov-nahled A právě proto, aby si knížku mohl přečíst každý, je k volnému stažení na webu městské části. Nabízí zde několik formátů, které by bez problémů měly fungovat v počítačích, tabletech a smartphonech. Pro čtečky e-knih Praha 3 nabízí dva nejčastější formáty epub a mobi. Pro chytré telefony je třeba si zdarma stáhnout aplikaci pro čtečku, např. Cool Reader. Pro čtení přímo v PC je nejvhodnější formát PDF či TXT.

„Mysleli jsme i na ty, kteří tyto technické pomůcky nemají a nechali jsme vytisknout v menším nákladu i klasické knížky. Vydání této publikace však neznamená, že by oblíbený seriál v Radničních novinách skončil. Bude pokračovat i nadále, protože jsme ještě nevyčerpali všechny zajímavé názvy ulic,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Knihu je možné stáhnout na www.praha3.cz/noviny/zpravy/radnice-ma-darek-pro-vsechny-e-knihu-ke.html


Další články
Nahoru