dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Volby 2014

Radnice Prahy 3 se distancuje od nelegálního výlepu na území městské části

Část koalice zastoupená ve vedení žižkovské radnice se distancuje od nelegálního výlepu volebních plakátů před říjnovými komunálními volbami.

„Zásadně se vymezujeme proti černému výlepu, který realizuje Ž(n)S – koalice Strany zelených, KDU-ĆSL, STAN a nezávislých kandidátů, s podporou Pirátské strany. Paradoxem je, že právě Ž(n)S má v současném vedení radnice ve své kompetenci pořádek ve veřejném prostoru,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP 09).

Odstraňování nepovoleného výlepu je podle ní finančně nákladná záležitost, navíc komplikovaná tím, že jednotlivé objekty spravují různé organizace – například veřejné osvětlení Eltodo, světelnou signalizaci či dopravní značky Technická správa komunikací.

„Nelegálním výlepem je ničen majetek města a likvidace černého výlepu vyžaduje nemalé finanční prostředky – podle odhadů činí 740 korun za jeden sloup – které by se mohly využít smysluplněji,“ dodává radní a předsedkyně Výboru finančního Irena Ropková (ČSSD).


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru