Radnice Prahy 3 se distancuje od nelegálního výlepu na území městské části
9. září 2014 15:19
„Zásadně se vymezujeme proti černému výlepu, který realizuje Ž(n)S – koalice Strany zelených, KDU-ĆSL, STAN a nezávislých kandidátů, s podporou Pirátské strany. Paradoxem je, že právě Ž(n)S má v současném vedení radnice ve své kompetenci pořádek ve veřejném prostoru,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP 09).
Odstraňování nepovoleného výlepu je podle ní finančně nákladná záležitost, navíc komplikovaná tím, že jednotlivé objekty spravují různé organizace – například veřejné osvětlení Eltodo, světelnou signalizaci či dopravní značky Technická správa komunikací.
„Nelegálním výlepem je ničen majetek města a likvidace černého výlepu vyžaduje nemalé finanční prostředky – podle odhadů činí 740 korun za jeden sloup – které by se mohly využít smysluplněji,“ dodává radní a předsedkyně Výboru finančního Irena Ropková (ČSSD).

Přidejte si nás na domovskou