Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 2 zavedla novinky pro občany i podnikatele
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Radnice Prahy 2 zavedla novinky pro občany i podnikatele

Úřad Městské části Praha 2 zavedl v poslední době novinky v oblasti digitalizace služeb a elektronizace veřejné správy. Informoval o nich tajemník úřadu Michal Kopecký.

Díky spuštění Elektronické platební brány na webových stránkách městské části mohou dnes občané Prahy 2 většinu místních poplatků, ale i pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky, hradit z počítače nebo mobilního telefonu. 

Další novinka, kterou je Virtuální prohlídka úřadu, umožňuje lepší orientaci v budově úřadu. „V této souvislosti nabízíme občanům také novou aplikaci Virtuální lístek, kterou jistě ocení zejména uživatelé chytrých technologií. Těm odpadne čekání na úřadě ve frontě. Zařadí se do ní virtuálně prostřednictvím mobilního telefonu,“ sdělil Kopecký.

Výhodou nové aplikace podle něj je, že uživatel může sledovat aktuální počet lidí ve frontě před ním, a pokud bude „fronta“ dlouhá, může se bez obav vzdálit. Jakmile přijde na řadu, obdrží notifikaci – upozornění, že je čas přesunout se k přepážce.

Aplikace také občanům umožní, aby si mohli schůzku či jednání rezervovat na konkrétní termín. Virtuální lístek lze snadno stáhnout pro operační systémy Android i iOS. 

Webové stránky městské části nabízí však ještě další nové funkcionality. Přibyl také Online formulář pro vyřízení záštit a pronájmu veřejných ploch, který zjednodušil dosavadní systém a urychlil celý schvalovací proces.

„Další zajímavou novinkou zejména pro podnikatele a živnostníky je pak nedávné spuštění Notifikace pro pronájem nebytových prostor, které zájemcům přijdou ve chvíli, kdy se na webu Prahy 2 objeví nové nabídky,“ sdělil Kopecký. 

„A konečně nesmím zapomenout ani na zprovoznění Poplatkového automatu, který tak nabízí další způsob úhrady správních poplatků, pokut, nákladů řízení nebo parkovacích oprávnění bez nutnosti návštěvy pokladny,“ dodal. 

Automat se nachází v přízemí budovy úřadu v hale živnostenského odboru a brzy bude k dispozici i na detašovaném pracovišti úřadu v Jaromírově ulici.  


Autor: Jan Puci

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru