dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Povodně 2013

Radnice Prahy 2 začíná uklízet

Po úterním ranním zasedání krizového štábu, které svolala starostka MČ Praha 2 Jana Černochová, rozhodla povodňová komise Prahy 2, že je možné začít likvidovat následky záplav způsobené rozvodněným Botičem v oblasti Nuselského údolí.

Povodňová situace v Praze již umožňuje začít odčerpávat vodu a vyklízet zničené věci ze sklepů postižených domů v Nuselském údolí. Začínají se vyčíslovat škody. Poškozeny jsou ale i parkové plochy a podmáčené stromy – z tohoto důvodu platí minimálně do zítřka zákaz vstupu do všech parků v Praze 2, kde mohou padající stromy způsobit těžká zranění či zapříčinit smrt. Samospráva Prahy 2 vyzývá obyvatele, aby respektovali vymezení uzavřeného prostoru policejními páskami a nepouštěli za ně ani svá zvířata. NEPODCEŇUJTE RIZIKO! Pracovníci odboru životního prostředí společně s dendrology kontrolují a dokumentují veškerá riziková místa.

V 13:00 budou přistaveny v ulicích Sekaninova a Na Folimance kontejnery na promáčený odpad. Do 19:00 u nich budou přítomni pracovníci a. s. Komwag, kteří nedovolí do kontejnerů umisťovat odpad jiného původu.

Pitná voda, kterou MČ Praha 2 odebírá ze Želivky, není povodní nijak kontaminovaná. Všechny základní školy a mateřské školky v Praze 2, spadající pod gesci ÚMČ Praha 2, jsou v provozu. Praha 2 je připravena pomoci svým obyvatelům z postižených oblastí s čerpadly, úklidovými prostředky apod. V Sekaninově ulici a v ulici Na Folimance budou tyto prostředky k dispozici v označených vozech. Další informace můžete získat na stále provozované informační lince 800 879 222. Využít lze i bezplatnou telefonní linku 800 100 991, kterou zřídil Magistrát hlavního města. Aktuální informace jsou také na webových stránkách městské části Praha 2 www.praha2.cz a na facebooku www.facebook.com/Praha2.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru