dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Radnice Prahy 2 si připomněla Den romského holocaustu
Romská vlajka ve vestibulu radnice Prahy 2. Foto: Praha 2

Radnice Prahy 2 si připomněla Den romského holocaustu

Městská část Praha 2 se umístěním romské vlajky ve vestibulu radnice připojuje ke vzpomínce na oběti nacismu z řad romského národa. V noci z 2. na 3. srpna 1944 zavraždili nacisté v plynových komorách poslední vězně tzv. Cikánského rodinného tábora v Auschwitz-Birkenau.

Celkem bylo v táboře po dobu jeho existence, od února 1943 do července 1944, vězněno na dvacet tři tisíc žen, mužů a dětí. Přibližně dvacet tisíc romských a sintských vězeňkyň a vězňů bylo v táboře zavražděno v plynových komorách, nebo podlehli mučení a hladu.

V roce 2011 ustanovil polský Sejm 2. srpen jako Den připomínky vyhlazení Romů a Sintů, roku 2013 bylo toto datum prohlášeno Radou Evropy mezinárodním dnem připomínky i na celoevropské úrovni.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru