Dnes Sobota - polojasno 19°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 16°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku
Víkendové očkování v Centru sociálních služeb Praha 2. Foto: P2

Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku

Radnice Prahy 2 zřídila novou informační linku pro seniory, na které získají informace a mohou se přihlásit k očkování proti nemoci covid-19. Lidé starší osmdesáti let se budou moci nechat přednostně očkovat v nemocnici na Karlově náměstí. 

Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil.

„Zdraví našich klientů v seniorském věku je pro nás jednoznačnou prioritou. Zároveň si velmi vážím všech sociálních a zdravotních pracovníků, kteří v péči o ně odvádějí špičkovou práci. O jejich maximálním nasazení svědčí i skutečnost, že dosud nebyl v Centru sociálních služeb Praha 2 zaznamenán mezi klienty ani jediný případ nákazy koronavirem. Za to jim patří můj obrovský dík,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Městská část v současnosti připravuje ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí na Karlově náměstí přednostní očkování pro věkovou kategorii 80 let a starší.

„Chceme zajistit, aby měli naši dvojkoví senioři přístup k očkování co nejrychleji a nejbezpečněji. Zejména v tomto počasí pro ně není vhodné, aby museli dojíždět daleko od svého bydliště, stát dlouhé fronty před očkovacími centry a pohybovat se tak mezi větším počtem lidí,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má na starosti sociální oblast.    

Radnice Prahy 2 proto zřídila informační linku 800 600 604, která je dostupná v pracovní dny, vždy od 8 do 16 hodin. Linka fungovala dnes poprvé a volalo 15 seniorů. Všichni projevili zájem o očkování.

Udženija předpokládá, že nápor volajících bude zkraje příštího týdne, kdy se 900 obyvatel Prahy 2 nad 80 let seznámí s dopisem, který jim radnice zaslala. V dopise jsou informace o lince, k čemu slouží i jak může městská část seniorům pomoci se zajištěním očkování.

Senioři, kteří budou mít o očkování zájem, se mohou na lince přihlásit, zaměstnanci humanitního odboru zodpoví jejich případné dotazy a poskytnou rady. Na základě zájmu bude vytvořen harmonogram, podle kterého budou kontaktováni a dozví se termín svého očkování.

Až se podaří naočkovat rizikovou skupinu seniorů nad 80 let, informační linka bude fungovat i nadále, aby na ní mohli vyhledat pomoc i další senioři ze Prahy 2.

„Dvojkoví senioři přivítají, že to budou mít na očkování ve VFN kousek, že se nemusí nikam trmácet přes půl Prahy. A navíc budou mít při pomoci radnice stoprocentní jistotu, že je nikdo neoklamal, i takové případy byly v zahraničí bohužel už zaznamenány,“ dodala.


Praha 1: Pohodové melodie pro starší a pokročilé

Včera v 15:40

Praha 1 zve nejen seniory na Pohodové melodie pro starší a pokročilé, tentokrát pod názvem „Písničky z Divadla Semafor“ na Střeleckém ostrově.

Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Další články
Nahoru