Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku
Víkendové očkování v Centru sociálních služeb Praha 2. Foto: P2

Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku

Radnice Prahy 2 zřídila novou informační linku pro seniory, na které získají informace a mohou se přihlásit k očkování proti nemoci covid-19. Lidé starší osmdesáti let se budou moci nechat přednostně očkovat v nemocnici na Karlově náměstí. 

Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil.

„Zdraví našich klientů v seniorském věku je pro nás jednoznačnou prioritou. Zároveň si velmi vážím všech sociálních a zdravotních pracovníků, kteří v péči o ně odvádějí špičkovou práci. O jejich maximálním nasazení svědčí i skutečnost, že dosud nebyl v Centru sociálních služeb Praha 2 zaznamenán mezi klienty ani jediný případ nákazy koronavirem. Za to jim patří můj obrovský dík,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Městská část v současnosti připravuje ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí na Karlově náměstí přednostní očkování pro věkovou kategorii 80 let a starší.

„Chceme zajistit, aby měli naši dvojkoví senioři přístup k očkování co nejrychleji a nejbezpečněji. Zejména v tomto počasí pro ně není vhodné, aby museli dojíždět daleko od svého bydliště, stát dlouhé fronty před očkovacími centry a pohybovat se tak mezi větším počtem lidí,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má na starosti sociální oblast.    

Radnice Prahy 2 proto zřídila informační linku 800 600 604, která je dostupná v pracovní dny, vždy od 8 do 16 hodin. Linka fungovala dnes poprvé a volalo 15 seniorů. Všichni projevili zájem o očkování.

Udženija předpokládá, že nápor volajících bude zkraje příštího týdne, kdy se 900 obyvatel Prahy 2 nad 80 let seznámí s dopisem, který jim radnice zaslala. V dopise jsou informace o lince, k čemu slouží i jak může městská část seniorům pomoci se zajištěním očkování.

Senioři, kteří budou mít o očkování zájem, se mohou na lince přihlásit, zaměstnanci humanitního odboru zodpoví jejich případné dotazy a poskytnou rady. Na základě zájmu bude vytvořen harmonogram, podle kterého budou kontaktováni a dozví se termín svého očkování.

Až se podaří naočkovat rizikovou skupinu seniorů nad 80 let, informační linka bude fungovat i nadále, aby na ní mohli vyhledat pomoc i další senioři ze Prahy 2.

„Dvojkoví senioři přivítají, že to budou mít na očkování ve VFN kousek, že se nemusí nikam trmácet přes půl Prahy. A navíc budou mít při pomoci radnice stoprocentní jistotu, že je nikdo neoklamal, i takové případy byly v zahraničí bohužel už zaznamenány,“ dodala.


Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

Dnes v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Včera v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Včera v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Další články
Nahoru