Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku
Víkendové očkování v Centru sociálních služeb Praha 2. Foto: P2

Radnice Prahy 2 pomáhá seniorům nad 80 let s očkováním, poslala jim dopis a zřídila informační linku

Radnice Prahy 2 zřídila novou informační linku pro seniory, na které získají informace a mohou se přihlásit k očkování proti nemoci covid-19. Lidé starší osmdesáti let se budou moci nechat přednostně očkovat v nemocnici na Karlově náměstí. 

Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil.

„Zdraví našich klientů v seniorském věku je pro nás jednoznačnou prioritou. Zároveň si velmi vážím všech sociálních a zdravotních pracovníků, kteří v péči o ně odvádějí špičkovou práci. O jejich maximálním nasazení svědčí i skutečnost, že dosud nebyl v Centru sociálních služeb Praha 2 zaznamenán mezi klienty ani jediný případ nákazy koronavirem. Za to jim patří můj obrovský dík,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Městská část v současnosti připravuje ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí na Karlově náměstí přednostní očkování pro věkovou kategorii 80 let a starší.

„Chceme zajistit, aby měli naši dvojkoví senioři přístup k očkování co nejrychleji a nejbezpečněji. Zejména v tomto počasí pro ně není vhodné, aby museli dojíždět daleko od svého bydliště, stát dlouhé fronty před očkovacími centry a pohybovat se tak mezi větším počtem lidí,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má na starosti sociální oblast.    

Radnice Prahy 2 proto zřídila informační linku 800 600 604, která je dostupná v pracovní dny, vždy od 8 do 16 hodin. Linka fungovala dnes poprvé a volalo 15 seniorů. Všichni projevili zájem o očkování.

Udženija předpokládá, že nápor volajících bude zkraje příštího týdne, kdy se 900 obyvatel Prahy 2 nad 80 let seznámí s dopisem, který jim radnice zaslala. V dopise jsou informace o lince, k čemu slouží i jak může městská část seniorům pomoci se zajištěním očkování.

Senioři, kteří budou mít o očkování zájem, se mohou na lince přihlásit, zaměstnanci humanitního odboru zodpoví jejich případné dotazy a poskytnou rady. Na základě zájmu bude vytvořen harmonogram, podle kterého budou kontaktováni a dozví se termín svého očkování.

Až se podaří naočkovat rizikovou skupinu seniorů nad 80 let, informační linka bude fungovat i nadále, aby na ní mohli vyhledat pomoc i další senioři ze Prahy 2.

„Dvojkoví senioři přivítají, že to budou mít na očkování ve VFN kousek, že se nemusí nikam trmácet přes půl Prahy. A navíc budou mít při pomoci radnice stoprocentní jistotu, že je nikdo neoklamal, i takové případy byly v zahraničí bohužel už zaznamenány,“ dodala.


Autor: red

Pro seniory z Prahy 10 se vaří v nové kuchyni

13. května 2022 ve 14:35

Kuchyně, v níž se každý den připravují obědy pro čtyři stovky seniorů z Prahy 10, září novotou. Kulinářský prostor v Sámově ulici prošel rekonstrukcí po půlstoletí, nyní už je v plnohodnotném provozu. Kromě nájemníků místního Domu spokojeného žití se tady vaří i pro klienty domovů z Vršovického...

Do Třebonického pivovaru na pivo

10. května 2022 v 15:45

Radnice Prahy 13, Středisko sociálních služeb Lukáš a Klub seniorů pořádají po pandemické přestávce oblíbený pochod do Třebonického pivovaru na pivo.

Senioři Prahy 15 pojedou do Třeboně

10. května 2022 v 08:58

Vedení Prahy 15 plánuje pokračovat v seniorských zájezdech. Po prvním výletu na zámek Loučeň a po dlouhé pauze vyvolané pandemií pojedou senioři na výlet do jihočeské Třeboně, kde si projdou zámek, navštíví okolí rybníka Svět, možná i Schwarzenberskou hrobku.

Květnová Hudební kavárna v Cafe Terezie

7. května 2022 v 16:13

Ve středu 11. května můžete od 19 hodin v Cafe Terezie navštívit Hudební kavárnu.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

V klubu seniorů se slavily narozeniny

5. května 2022 ve 12:32

První květnový Klub seniorů v Praze 13 byl ve znamení oslav. Za zvuků živé hudby oslavila paní Růžena Kocinová 85 let.

Na Jižním Městě se slavila další stovka

26. dubna 2022 v 11:50

Sto let oslavila 20. dubna paní Boženka Malá z Domova pro seniory na Jižním Městě.

Praha 11: Mozkový jogging pro seniory

25. dubna 2022 ve 20:04

Nemůžete se vzpomenout, pro co jste šli? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Další články
Nahoru