dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
32°C
Zpravodajství

Radnice Prahy 2 instalovala koše na injekční stříkačky

Od minulého týdne jsou na třech místech v Praze 2 instalovány koše na použité injekční stříkačky a infekční materiál. Nachází se v severní části Karlova náměstí za kašnou sv. Josefa poblíž Novoměstské radnice, ve střední části Karlova náměstí a v ulici Pod Slovany za budovou Ministerstva zdravotnictví. Jedná se o pilotní projekt pražského programu Fixpoint.

Při nálezu injekční stříkačky můžete zavolat městské strážníky, kteří použitý materiál hodí do připravené nádoby. Koš vypadá nenápadně, ale vejde se do něj až 150 injekčních stříkaček. Organizace Progressive, která projekt realizuje, dohlédne na to, aby byl pravidelně vyprazdňován.

Do konce roku by mělo na základě vyhodnocení pilotního programu padnout rozhodnutí, zda se bude projekt FIXPOINT v rámci Prahy 2 dále rozšiřovat.

Vytipován je například prostor u pomníku Benedikta Roezla v jižní části Karlova náměstí, Nuselské schody nebo ulice Na Rybníčku.

„Jedná se o velmi exponovaná místa na území Prahy 2, na kterých se opakovaně a ve velkém množství nacházel infekční materiál a kde byl zaznamenán zvýšený pohyb uživatelů návykových látek,“ vysvětluje protidrogová koordinátorka Tereza Paterová.

kose-na-strikacky-nahled


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru