dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Zpravodajství

Radnice Prahy 2 instalovala koše na injekční stříkačky

Od minulého týdne jsou na třech místech v Praze 2 instalovány koše na použité injekční stříkačky a infekční materiál. Nachází se v severní části Karlova náměstí za kašnou sv. Josefa poblíž Novoměstské radnice, ve střední části Karlova náměstí a v ulici Pod Slovany za budovou Ministerstva zdravotnictví. Jedná se o pilotní projekt pražského programu Fixpoint.

Při nálezu injekční stříkačky můžete zavolat městské strážníky, kteří použitý materiál hodí do připravené nádoby. Koš vypadá nenápadně, ale vejde se do něj až 150 injekčních stříkaček. Organizace Progressive, která projekt realizuje, dohlédne na to, aby byl pravidelně vyprazdňován.

Do konce roku by mělo na základě vyhodnocení pilotního programu padnout rozhodnutí, zda se bude projekt FIXPOINT v rámci Prahy 2 dále rozšiřovat.

Vytipován je například prostor u pomníku Benedikta Roezla v jižní části Karlova náměstí, Nuselské schody nebo ulice Na Rybníčku.

„Jedná se o velmi exponovaná místa na území Prahy 2, na kterých se opakovaně a ve velkém množství nacházel infekční materiál a kde byl zaznamenán zvýšený pohyb uživatelů návykových látek,“ vysvětluje protidrogová koordinátorka Tereza Paterová.

kose-na-strikacky-nahled


Další články
Nahoru