Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Radnice Prahy 13 zažívá enormní zájem o nové pasy, občanky i evidenci obyvatel

Úřad městské části Praha 13 registruje velmi vysoký zájem klientů o cestovní doklady, občanské průkazy i evidenci obyvatel. Za poslední měsíc bylo zpracováno rekordních 5 023 požadavků, což znamená průměrně pro úředníky 35 klientů za hodinu. Zvýšená je také poptávka o evidenci obyvatel, kde bylo za měsíc provedeno 287 operací. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Proti minulému roku je nárůst klientů úřadu opravdu enormní, za první čtvrtletí minulého roku byl zájem o služby zhruba poloviční, tedy 2 848 úkonů za 3 měsíce. Letos jsme již skoro na dvojnásobném čísle, a to za pouhý jeden měsíc. Učinili jsme opatření, abychom efektivně pokryli činnost jednotlivých pracovišť úřadu a maximálně zkrátili čekací dobu pro klienty,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).


Autor: Alo

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru