Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem úřadu však využili možnosti, kterou usnesení obsahovalo, a to že omezení rozsahu úředních hodin by nepřiměřeně omezilo práva veřejnosti a rozhodli o úředních hodinách pro všechny poskytované služby v rozsahu 8 – 18h v každém úředním dnu. Praha 13 tedy jako jediná radnice v republice od začátku nouzového stavu nabízí svým občanům dvojnásobně delší dobu na vyřízení svých úředních záležitostí.

„Hned na začátku platnosti omezení úředních hodin jsme si uvědomovali, jak velký zásah do života obyvatel to znamená, proto jsme se v souladu s usnesením vlády, rozhodli obyvatelům nabídnout maximálně možné úřední hodiny, tedy dvakrát více než většina ostatních. K dispozici jsou všechny agendy, což je také nadprůměrná šíře služeb, které Praha 13 poskytuje. Jsme tedy jedinou radnicí v republice, která sice služby občanům nabízí pouze ve dvou úředních dnech, ale v maximálním režimu. Právě v současné době, kdy mnoho lidí potřebuje z existenčních důvodů například zrušit, nebo naopak založit nová živnostenská oprávnění, je náš živnostenský odbor k dispozici 20 hodin týdně,“ říká starosta MČ Praha 13 David Vodrážka.

„Radnice je tu především pro lidi, a jestliže existuje možnost běžné agendy poskytovat dvacet hodin týdne, my ji tedy všem nabízíme. Samozřejmě to přináší nároky na personální pokrytí jednotlivých odborů, ale musím všem zaměstnancům touto cestou velmi poděkovat, protože se chod radnice do žádné krize nedostal. Naopak jsme zaznamenali velký zájem ze stran obyvatel jiných městských Prahy, kteří si své záležitosti vyřizovali u nás,“ dodává starosta.Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru