Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem úřadu však využili možnosti, kterou usnesení obsahovalo, a to že omezení rozsahu úředních hodin by nepřiměřeně omezilo práva veřejnosti a rozhodli o úředních hodinách pro všechny poskytované služby v rozsahu 8 – 18h v každém úředním dnu. Praha 13 tedy jako jediná radnice v republice od začátku nouzového stavu nabízí svým občanům dvojnásobně delší dobu na vyřízení svých úředních záležitostí.

„Hned na začátku platnosti omezení úředních hodin jsme si uvědomovali, jak velký zásah do života obyvatel to znamená, proto jsme se v souladu s usnesením vlády, rozhodli obyvatelům nabídnout maximálně možné úřední hodiny, tedy dvakrát více než většina ostatních. K dispozici jsou všechny agendy, což je také nadprůměrná šíře služeb, které Praha 13 poskytuje. Jsme tedy jedinou radnicí v republice, která sice služby občanům nabízí pouze ve dvou úředních dnech, ale v maximálním režimu. Právě v současné době, kdy mnoho lidí potřebuje z existenčních důvodů například zrušit, nebo naopak založit nová živnostenská oprávnění, je náš živnostenský odbor k dispozici 20 hodin týdně,“ říká starosta MČ Praha 13 David Vodrážka.

„Radnice je tu především pro lidi, a jestliže existuje možnost běžné agendy poskytovat dvacet hodin týdne, my ji tedy všem nabízíme. Samozřejmě to přináší nároky na personální pokrytí jednotlivých odborů, ale musím všem zaměstnancům touto cestou velmi poděkovat, protože se chod radnice do žádné krize nedostal. Naopak jsme zaznamenali velký zájem ze stran obyvatel jiných městských Prahy, kteří si své záležitosti vyřizovali u nás,“ dodává starosta.Autor: TZ, red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru