Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Radnice Prahy 12 získala ocenění v soutěži Stavba roku 2022
Radnice Prahy 12 (v popředí). Foto: archiv

Radnice Prahy 12 získala ocenění v soutěži Stavba roku 2022

Cenu Národního centra stavebnictví 4.0 získala budova nové radnice Prahy 12. Ocenění bylo uděleno významné veřejné budově, která urbanisticky i architektonicky dotváří prostor městské části a za inovační a moderní přístup jak k realizaci, tak i projektové části. Informoval o tom mluvčí radnice Petr Kocián. 

Výsledky 30. ročníku soutěže vyhlásila minulý ve čtvrtek pořádající Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v pražské Betlémské kapli. Ocenění pro budovu radnice Prahy 12 na akci přebírali místostarosta městské části Petr Šula (TOP 09) a zástupci architektonické kanceláře LOXIA – hlavní architektka Jana Mastíková a hlavní inženýr Michal Hendrych.

„Rád bych poděkoval našim předchůdcům za odvahu spustit projekt výstavby nové radnice, architektům a projektantům ze společnosti LOXIA za projektovou přípravu a společnosti Geosan Group za dokončení stavby. V neposlední řadě patří velké poděkování také všem spolupracovníkům na radnici Prahy 12,“ řekl místostarosta Šula, který měl výstavbu radnice ve své kompetenci.

 

 

 


Autor: Alo

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Další články
Nahoru