Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 12 získala ocenění v soutěži Stavba roku 2022
Radnice Prahy 12 (v popředí). Foto: archiv

Radnice Prahy 12 získala ocenění v soutěži Stavba roku 2022

Cenu Národního centra stavebnictví 4.0 získala budova nové radnice Prahy 12. Ocenění bylo uděleno významné veřejné budově, která urbanisticky i architektonicky dotváří prostor městské části a za inovační a moderní přístup jak k realizaci, tak i projektové části. Informoval o tom mluvčí radnice Petr Kocián. 

Výsledky 30. ročníku soutěže vyhlásila minulý ve čtvrtek pořádající Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v pražské Betlémské kapli. Ocenění pro budovu radnice Prahy 12 na akci přebírali místostarosta městské části Petr Šula (TOP 09) a zástupci architektonické kanceláře LOXIA – hlavní architektka Jana Mastíková a hlavní inženýr Michal Hendrych.

„Rád bych poděkoval našim předchůdcům za odvahu spustit projekt výstavby nové radnice, architektům a projektantům ze společnosti LOXIA za projektovou přípravu a společnosti Geosan Group za dokončení stavby. V neposlední řadě patří velké poděkování také všem spolupracovníkům na radnici Prahy 12,“ řekl místostarosta Šula, který měl výstavbu radnice ve své kompetenci.

 

 

 


Autor: Alo

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru