dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Radnice Prahy 12 se postavila proti výstavbě šestipatrových domů v Komořanech
Kdo by tu nechtěl bydlet, kdo by tu nechtěl stavět? Louka v Komořanech. Foto: archiv

Radnice Prahy 12 se postavila proti výstavbě šestipatrových domů v Komořanech

Na louce v Komořanech v blízkosti rodinné zástavby a statku Na Šabatce chce developer Central grouppostavit třináct šestipatrových bytových domů, takzvaný bytový soubor Komořanská. Radnice Prahy 12 s tímto záměrem nesouhlasí.

„Rozhodně je třeba se postavit za občany, kteří v okolí staveb bydlí a v rámci možností jim zajistit, většinou vyjednáváním a dohodami s developerem, aby život v blízkosti stavby byl snesitelný a jejich dosavadní standard bydlení byl zachován,“ uvádí radnice v prohlášení.

V rámci územního řízení k této výstavbě proběhlo včera veřejné ústní jednání, kterého se účastnily tři radní Prahy 12. Na jednání prezentovaly výhrady radnice k projektu.

Místostarostka Eva Tylová zkritizovala zpacování dopravní a hlukové studie. „Dopravní studie podhodnocuje počty projíždějících aut, takže zvýšení zátěže hlukem může být daleko významnější než hluková studie uvádí. Navíc lokalita je již nyní hlukem zatížena nadlimitně. Pro stávající občany nejsou navržena žádná protihluková opatření,“ řekla Tylová.

Bez opakovaného veřejného projednání

Jednání se zúčastnili občané z okolních rodinných domů, kteří se proti této nepřiměřené stavbě důrazně ohrazovali. „Argumenty občanů, které zazněly na veřejném projednávání, jsou velmi podobné těm, na kterých se usnesla rada,“ uvedla radní Daniela Rázková.

K legitimitě stavby se vyjádřila místostarostka Hana Jandová. „Stavba je sice v souladu s platným územním plánem, ale Městská část Praha 12 napadla u soudu postup projednávání změny územního plánu, protože se domnívá, že během projednávání došlo k podstatné úpravě bez opakovaného veřejného projednání. Tím je možné dnes postavit paneláky k zástavbě s rodinnými domy,“ řekla.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru