Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 12 chystá na advent akce pro veřejnost
Na Sofijské náměstí se po loňské premiéře vrátí veřejné kluziště. Foto: P12

Radnice Prahy 12 chystá na advent akce pro veřejnost

Jednotlivé městské části připravují na následující týdny řadu adventních akcí. Výjimkou není ani Praha 12, která zve na rozsvícení stromů, koncerty, programy pro děti nebo třeba na adventní trh.  

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů 

27. listopadu – Rozsvícení vánočního stromu u OC Obzor na Kamýku, zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku vlastními ozdobami, vystoupení dětí ze ZUŠ Music ART, Ježíškova pošta (schránka na dopisy pro Ježíška), společné zpívání koledy „Narodil se Kristus Pán“, prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na zhruba 17:30. 

28. listopadu – Slavnostní rozsvícení stromu u OC Jasná na Kamýku, zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku vlastními ozdobami, vystoupení ZUŠ Pro Art Music, vystoupení dětí ze ZŠ Písnická, Ježíškova pošta (schránka na dopisy pro ježíška), společné zpívání koledy „Pásli ovce Valaši“, prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na cca 17:30. 

29. listopadu – Slavností rozsvícení stromu v parku v Cholupicích, zahájení od 17:30 hodin

Pořádá spolek dané lokality ve spolupráci s MČ Praha 12. 

30. listopadu – Slavností rozsvícení stromu na Točné, zahájení od 17:00 hodin

Pořádá spolek dané lokality ve spolupráci s MČ Praha 12. 

1. prosince – Slavnostní rozsvícení stromu v Komořanech (na náměstí před Billou), zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku, vystoupení dětí z MŠ Dolinka, RC Komůrka a ZŠ K Dolům, živý anděl s Ježíškovou poštou, společné zpívání koled s živou hudbou (housle, kytary, klávesy), prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na zhruba 17:45 hodin. Občerstvení zajišťuje Komořanská pivnice (včetně opékání buřtů na ohni) a Pekařství Mareš a synové. 

2. prosince – Slavnostní rozsvícení stromu na Sofijském náměstí v rámci 1. adventní soboty Prahy 12, zahájení od 15:45 hodin

Program: slavnostní otevření veřejného kluziště, vystoupení krasobruslařů na ledě, vystoupení dětí z místních škol a školek, koncert „Melodie z pohádek a filmů“ v podání zpěvačky Markéty Fassati a kapely Petra Větrovce, slavnostní rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 18:00 hodin, společné zpívání koledy, Ježíškova pošta, adventní trhy s vánočním zbožím a stánky s občerstvením. 

Budou na území městské části adventní trhy? Ano, adventní trh na Sofijském náměstí bude od 2.do 23. prosince, vždy o víkendu od 10 do 18 hodin. 

13. prosince – Vánoční punč na radnici s promítáním fotek a kvízem, od 13:30 hodin

Městská část Praha 12 zve seniory a širokou veřejnost na vánoční punč a posezení u promítání fotek z uskutečněných akcí v rámci programu Dvanáctka aktivní. Posezení bude doplněno zábavným kvízem a pro výherce bude připravena odměna. Z důvodu omezené kapacity je nutné, aby se zájemci hlásili předem telefonicky nebo emailem. Účast na akci je zdarma. 

Praha 12 chystá i vánoční koncerty 

9. prosince – „Adventní koncert duchovní hudby“ v rámci 2. adventní soboty Prahy 12 v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 17:00 hodin

Zazní duchovní písně a adventní skladby pro soprán, hoboj, varhany a cembalo. Vystoupí umělci Markéta Fassati, Jan Thuri a Marie Pochopová. Vstup je zdarma. 

16. prosince – „Česká mše vánoční J. J. Ryby“ v rámci 3. adventní soboty Prahy 12 ve Viničním domku od 15:00 hodin

Vystupují: zpěvačka Markéta Fassati, Salvátorský pěvecký sbor a komorní smísený sbor Camera Chabra, sólo Kateřina Sičáková a Svitlana Zinkovska, varhany Jiři Kopečný. Doprovodný program začíná již od 14:00 hodin – založení „Našeho betlému“ a dřevosochání, Ježíškova pošta, zpívání koled, tvořivé dílničky, stánek Modrého klíče, občerstvení. Vstup je zdarma. 

Vánoční koncerty také chystají spolky a další příspěvkové organizace MČ Praha 12:

14. prosince – koncert „Vánoční ladění“ od 18:00 hodin v Husově knihovně v Modřanech

Husova knihovna v Modřanech a soubor zobcových fléten Vivat Flauto pořádají koncert „Vánoční ladění“. Vstup je zdarma. 

Adventní program zaměřený na děti: 

1. až 20. prosince – Ježíškova pošta na Praze 12

V období od 1. do 12. prosince mohou děti vhazovat svá přání a dopisy pro Ježíška do několika schránek umístěných na Praze 12 (ve vestibulu radnice Prahy 12, vedle kluziště na Sofijském náměstí a na plotě Modřanského biografu). Schránky budou také součástí některých předvánočních akcí Prahy 12. V pondělí 7. ledna 2024 radnice Prahy 12 splní třem vybraným dětem jejich přání a vysněné dárky jim spolu se vstupenkami na kouzelnické představení předá přímo na radnici. 

1. prosince až 6. ledna – Vánoční putování s Prahou 12

Jedná se interaktivní procházku po Praze 12. Procházka má 12 zastavení s vánoční tématikou a plněním úkolů pro děti. Každý, kdo úspěšně absolvuje stezku, obdrží na radnici Prahy 12 malý dárek. 

Dalším programem je kluziště pro veřejnost na Sofijském náměstí v období od 25. listopadu do 25. února (v závislosti na počasí). Ledová plocha měří 30×14 metrů, má umělé osvětlení, je zde půjčovna a broušení bruslí. Děti do 6 let bruslí zdarma. Ve všední dny bruslí základní a mateřské školy od 8:00 do 14:00 hodin zdarma.


Autor: puc

Mikuláš na ledě v Praze 10

Dnes v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Adventní neděle na Karlínském náměstí

Dnes v 07:46

Magická atmosféra, vůně svařeného vína, dřevěný betlém, koledy a spousty dobrot, to vše vám zpříjemní vánoční shon. V neděli 17. prosince si na Karlínském náměstí můžete užít poslední letošní adventní neděli.

Tradiční české Vánoce Prahy 14

Dnes v 07:02

Cimbálová kapela, ponocný Třebek, rychtář Janek, soutěže a občerstvení v pondělí 4. prosince.

Vánoční smrk na Karlínském náměstí v Praze 8 už svítí

Včera ve 14:40

První z pěti vánočních stromů Prahy 8 se v pondělí rozsvítil na Karlínském náměstí. Jde o darovaný smrk od občana osmé městské části. Z pěti vánočních stromů Prahy 8 jsou dva rostlé. Tři jsou pak dary od občanů.

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

Včera v 10:50

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom...

Praha 5 se chystá na advent

Včera v 10:37

Radnice Prahy 5 zajistí během adventu dva vánoční stromy na veřejných prostranstvích, a to před basilikou sv. Václava na Smíchově a na Tileho náměstí na Barrandově. Jejich rozsvícení se plánuje na 3. prosince a bude spojeno se setkáním občanů a kulturně-společenskými akcemi. Osvíceny budou také...

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Včera v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Včera v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Včera v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

27. listopadu 2023 v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

27. listopadu 2023 ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

27. listopadu 2023 ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Karlovo království, zdobení stromečků nebo koncerty. Advent na Dvojce bude bohatý

27. listopadu 2023 v 10:47

Vánoční trhy na náměstí Míru jsou už v plném proudu a svou bohatou výzdobou i širokým sortimentem lákají návštěvníky z celé Prahy. Praha 2 tak odstartovala každoroční sérii předvánočních akcí. V té letos nebudou chybět jak akce tradiční, tak i novinky. 

Další články
Nahoru