Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 12 chystá na advent akce pro veřejnost
Na Sofijské náměstí se po loňské premiéře vrátí veřejné kluziště. Foto: P12

Radnice Prahy 12 chystá na advent akce pro veřejnost

Jednotlivé městské části připravují na následující týdny řadu adventních akcí. Výjimkou není ani Praha 12, která zve na rozsvícení stromů, koncerty, programy pro děti nebo třeba na adventní trh.  

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů 

27. listopadu – Rozsvícení vánočního stromu u OC Obzor na Kamýku, zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku vlastními ozdobami, vystoupení dětí ze ZUŠ Music ART, Ježíškova pošta (schránka na dopisy pro Ježíška), společné zpívání koledy „Narodil se Kristus Pán“, prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na zhruba 17:30. 

28. listopadu – Slavnostní rozsvícení stromu u OC Jasná na Kamýku, zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku vlastními ozdobami, vystoupení ZUŠ Pro Art Music, vystoupení dětí ze ZŠ Písnická, Ježíškova pošta (schránka na dopisy pro ježíška), společné zpívání koledy „Pásli ovce Valaši“, prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na cca 17:30. 

29. listopadu – Slavností rozsvícení stromu v parku v Cholupicích, zahájení od 17:30 hodin

Pořádá spolek dané lokality ve spolupráci s MČ Praha 12. 

30. listopadu – Slavností rozsvícení stromu na Točné, zahájení od 17:00 hodin

Pořádá spolek dané lokality ve spolupráci s MČ Praha 12. 

1. prosince – Slavnostní rozsvícení stromu v Komořanech (na náměstí před Billou), zahájení od 17:00 hodin

Doprovodný program: zdobení stromku, vystoupení dětí z MŠ Dolinka, RC Komůrka a ZŠ K Dolům, živý anděl s Ježíškovou poštou, společné zpívání koled s živou hudbou (housle, kytary, klávesy), prskavkový špalír. Rozsvícení stromu je plánováno na zhruba 17:45 hodin. Občerstvení zajišťuje Komořanská pivnice (včetně opékání buřtů na ohni) a Pekařství Mareš a synové. 

2. prosince – Slavnostní rozsvícení stromu na Sofijském náměstí v rámci 1. adventní soboty Prahy 12, zahájení od 15:45 hodin

Program: slavnostní otevření veřejného kluziště, vystoupení krasobruslařů na ledě, vystoupení dětí z místních škol a školek, koncert „Melodie z pohádek a filmů“ v podání zpěvačky Markéty Fassati a kapely Petra Větrovce, slavnostní rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 18:00 hodin, společné zpívání koledy, Ježíškova pošta, adventní trhy s vánočním zbožím a stánky s občerstvením. 

Budou na území městské části adventní trhy? Ano, adventní trh na Sofijském náměstí bude od 2.do 23. prosince, vždy o víkendu od 10 do 18 hodin. 

13. prosince – Vánoční punč na radnici s promítáním fotek a kvízem, od 13:30 hodin

Městská část Praha 12 zve seniory a širokou veřejnost na vánoční punč a posezení u promítání fotek z uskutečněných akcí v rámci programu Dvanáctka aktivní. Posezení bude doplněno zábavným kvízem a pro výherce bude připravena odměna. Z důvodu omezené kapacity je nutné, aby se zájemci hlásili předem telefonicky nebo emailem. Účast na akci je zdarma. 

Praha 12 chystá i vánoční koncerty 

9. prosince – „Adventní koncert duchovní hudby“ v rámci 2. adventní soboty Prahy 12 v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 17:00 hodin

Zazní duchovní písně a adventní skladby pro soprán, hoboj, varhany a cembalo. Vystoupí umělci Markéta Fassati, Jan Thuri a Marie Pochopová. Vstup je zdarma. 

16. prosince – „Česká mše vánoční J. J. Ryby“ v rámci 3. adventní soboty Prahy 12 ve Viničním domku od 15:00 hodin

Vystupují: zpěvačka Markéta Fassati, Salvátorský pěvecký sbor a komorní smísený sbor Camera Chabra, sólo Kateřina Sičáková a Svitlana Zinkovska, varhany Jiři Kopečný. Doprovodný program začíná již od 14:00 hodin – založení „Našeho betlému“ a dřevosochání, Ježíškova pošta, zpívání koled, tvořivé dílničky, stánek Modrého klíče, občerstvení. Vstup je zdarma. 

Vánoční koncerty také chystají spolky a další příspěvkové organizace MČ Praha 12:

14. prosince – koncert „Vánoční ladění“ od 18:00 hodin v Husově knihovně v Modřanech

Husova knihovna v Modřanech a soubor zobcových fléten Vivat Flauto pořádají koncert „Vánoční ladění“. Vstup je zdarma. 

Adventní program zaměřený na děti: 

1. až 20. prosince – Ježíškova pošta na Praze 12

V období od 1. do 12. prosince mohou děti vhazovat svá přání a dopisy pro Ježíška do několika schránek umístěných na Praze 12 (ve vestibulu radnice Prahy 12, vedle kluziště na Sofijském náměstí a na plotě Modřanského biografu). Schránky budou také součástí některých předvánočních akcí Prahy 12. V pondělí 7. ledna 2024 radnice Prahy 12 splní třem vybraným dětem jejich přání a vysněné dárky jim spolu se vstupenkami na kouzelnické představení předá přímo na radnici. 

1. prosince až 6. ledna – Vánoční putování s Prahou 12

Jedná se interaktivní procházku po Praze 12. Procházka má 12 zastavení s vánoční tématikou a plněním úkolů pro děti. Každý, kdo úspěšně absolvuje stezku, obdrží na radnici Prahy 12 malý dárek. 

Dalším programem je kluziště pro veřejnost na Sofijském náměstí v období od 25. listopadu do 25. února (v závislosti na počasí). Ledová plocha měří 30×14 metrů, má umělé osvětlení, je zde půjčovna a broušení bruslí. Děti do 6 let bruslí zdarma. Ve všední dny bruslí základní a mateřské školy od 8:00 do 14:00 hodin zdarma.


Autor: puc

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru