Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 11 sbírá podněty k hřišti Brandlova, plánuje jeho revitalizaci
Setkání s občany u hřiště Brandlova. Foto: P11

Radnice Prahy 11 sbírá podněty k hřišti Brandlova, plánuje jeho revitalizaci

Na nevyužívaném fotbalovém hřišti Brandlova se minulý týden uskutečnilo veřejné setkání, jehož cílem bylo sbírat podněty k budoucnosti plochy. Ve sbírání zpětných vazeb od lidí chce radnice Prahy 11 pokračovat a příští rok začít připravovat revitalizaci území.

Hřiště s nerovným povrchem slouží především pejskařům. Na setkání s veřejností padla řada nápadů, jak by se dalo prostranství využít.

Setkání s občany se setkali místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková spolu se starostkou Šárkou Zdeňkovou (obě HPP 11), která má v gesci územní rozvoj.

Sešly se více jak tři desítky občanů s dětmi. Lidé si přáli především zachovat ve vnitrobloku co nejvíce zeleně a prostor doplnit o vodní prvek.

Ze sportovních aktivit se ozývalo nejvíce hlasů pro vytvoření multifunkčního hřiště, umístění ping-pongových stolů, vybudování fitness posilovny, zemních trampolín nebo plochy pro psy.

„Letos chceme pokračovat ve sběru podnětů, příští rok by se mohla vytvořit studie nebo projektová dokumentace. A pak už to bude záležet na financích,“ sdělila místostarostka Hovorková.

„Nejhorší jsou nesplněná očekávání, když si lidé řeknou, co si přejí, je potřeba to dotáhnout do konce,“ podotkla starostka Zdeňková.


Autor: puc

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru