dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
28°C
Radnice Prahy 11 chce nechat vybudovat venkovní koupaliště
Biotop funguje už několik let v Radotíně. Foto: biotopradotin.cz

Radnice Prahy 11 chce nechat vybudovat venkovní koupaliště

Jednou z mnoha programových priorit, které si nové vedení radnice Prahy 11 stanovilo v koaliční smlouvě, je prověření možnosti realizace letního koupaliště na Jižním Městě. Radnice už hledá pozemky, kde by mohl areál vzniknout. Serveru Pražský patriot to sdělil starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal (Piráti). 

„Vytipováváme vhodné pozemky, je jich několik s tím, že v některých případech by se musel měnit územní plán. Máme už krytý bazén s pěti drahami, ale venkovní koupaliště nám bohužel chybí,“ uvedl Dohnal. Ohledně zvažovaných variant nechtěl být zatím konkrétnější. „Probíhá územní analýza,“ pokračoval. Potřeba je podle něj zhruba jedno až dvouhektarový pozemek.

Hnutí pro Prahu 11, vítěz voleb a nyní hlavní představitel opozice, mělo vybudování „koupaliště pro Jižňák“ dokonce jako ústřední téma v kampani. Předběžně si vytipovalo tři lokality, kde by areál mohl fungovat – Hřiště u ZŠ Milíčov, park u bazénu a území Na Jelenách. Hnutí slibovalo, že pokud bude ve vedení radnice, koupaliště postaví do konce volebního období, tedy do roku 2022.

„Já jako reálné vidím, že do roku 2022 by bylo možné maximálně získat stavební povolení. To bych považoval za úspěch. Nechci takto od stolu slibovat nerealistické termíny,“ řekl starosta Dohnal. Ostatně i Piráti měli v předvolebním programu vznik veřejného koupaliště na Jižním Městě. „Jižní Město si 40 let od svého vzniku zasluhuje otevřít diskusi o vzniku veřejného koupaliště. Piráti chtějí být iniciátorem této diskuse s cílem nalezení vhodného pozemku a zahájení realizace vedoucí k jeho vybudování,“ píše se v programu Pirátů.

Koalice TOP 09 a STAN v programu před volbami uvedla, že „vnímáme poptávku občanů po venkovním koupališti či bazénu, proto pro něj chceme najít vhodnou lokalitu a zajistit jeho financování a realizaci.“

Jiří Dohnal by byl rád, kdyby se podařilo vybudovat biotopové koupaliště, jako třeba vzniklo na Lhotce v Praze 4. „To bych si uměl představit u nás, ale jsme omezeni velikostí pozemku, prostorovými možnostmi, které máme. Ale třeba by biotop mohl vzniknout na hranici Prahy 11 ve spolupráci s některou ze sousedních městských částí. Pokud se nám nepodaří najít vhodný pozemek pro biotop, ústupová varianta je klasické venkovní koupaliště,“ dodal starosta Prahy 11.

Přípravy přírodního koupaliště prozatím musela přerušit Praha 14. I když tamní zastupitelé už v roce 2016 schválili projekt biotopu a začít stavět se mělo už předloni, proti územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení se odvolal spolek Rajská 14. Loni bylo otevřeno již zmiňované biotopové koupaliště na Lhotce a už pět let funguje biotopové koupaliště v Radotíně na jihu metropole.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru