Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Radnice Prahy 10 se připravuje na letní stěhování do Strašnic
Letecký pohled na radnici Prahy 10 ve Vršovicích. Foto: archiv

Radnice Prahy 10 se připravuje na letní stěhování do Strašnic

Úřad městské části Prahy 10 se na několik příštích let přestěhuje ze stávajícího radničního komplexu ve Vršovicích do pronajatých prostor ve Strašnicích. Přípravy na přesun, který začne za necelé dva měsíce, jsou v plném proudu. O podrobnostech informoval starosta Martin Valovič (ODS).

Hlavním argumentem stěhování je postupující stavebně-technická degradace budov, které po několika dekádách omezených investic vyžadují celkovou opravu nosných konstrukcí, obvodových plášťů a oken. Právě nevyhovující technický stav je důvodem, proč v současnosti celou radnici obepínají stavební zábrany. Letní stěhování posvětila v dubnu Rada městské části.     

„Přípravné práce související s procesem stěhování jsou v běhu, máme už stěhovacího manažera, je rozvržena dislokace nového pracoviště, každý úředník ví, kde bude sedět, kde budou agendy, aby to bylo pro všechny příjemné,“ informoval starosta. 

Jelikož má Úřad MČ Praha 10 své vlastní architekty, příprava stěhování je podle starosty jednodušší. „Protože dobře poznají prostředí úřady. Jednodušeji tak navrhli uspořádání nového sídla radnice, aby vše mělo logickou návaznost. Byl to rébus, ale podařilo se. Jsem přesvědčen, že radnice ve Strašnicích bude pro naše občany přehlednější. Dobrá je i dopravní dostupnost na tramvajové trase a mezi stanicemi metra Želivského a Strašnická. K dispozici je prostorné parkoviště,“ pokračoval Valovič. 

Podle něj se pracoviště více než 400 zaměstnanců úřadu podařilo do nového sídla umístit, bude tam navíc i oddělení pasů, které je doposud na detašovaném pracovišti v Uzbecké ulici, tedy vně dosavadního sídla radnice. „Po přestěhování se zlepší komfort pro naše zaměstnance i návštěvníky,“ podotkl starosta.  

V uplynulých dnech byla vypsána soutěž na stěhovací firmu, Praha 10 už má přesně spočítané, kolik se toho bude muset odvézt. Běží všechny přípravy IT, prověřují se sítě. 

Samotné stěhování se rozdělí do několika fází. Začne v srpnu, skončí v září. „Naší ambicí je, aby na začátku října všichni zaměstnanci úřadu seděli již v novém sídle,“ dodal starosta Prahy 10 Martin Valovič. Přesné náklady na přesun radnice do Strašnic ukážou až výsledky probíhající soutěže. 


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru