Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Radnice Prahy 1 posílila úklid a dezinfikuje lavičky

Nad rámec standardního úklidu se v ulicích Prahy 1 pohybuje cisternové vozidlo se speciálním chemickým roztokem, který z veřejných laviček odstraňuje bakterie. Radniční Odbor péče o veřejný prostor a Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s Městskou policií Praha 1 tak zkvalitňují hygienickou situaci v ulicích centra města.

Kozí, Haštalská a Dlouhá ulice, Nosticova zahrada nebo například Vrchlického sady – to jsou místa, kde se často vyskytují osoby s problémovým chováním či lidé bez domova. I proto se mimo klasický úklid provádí na těchto místech ošetření speciálním dezinfekčním roztokem.

„Pokud i vy máte problém s odpadky nebo právě s hygienickým stavem městského mobiliáře, neváhejte se obrátit na linku pohotovostního úklidu Prahy 1, dostupnou denně od 6:30 do 17:00 hodin na telefonním čísle 601 101 001,“ informuje radnice Jedničky.


Autor: TZ, red

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

30. listopadu 2023 v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Další články
Nahoru