Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Radnice Prahy 1 posílila úklid a dezinfikuje lavičky

Nad rámec standardního úklidu se v ulicích Prahy 1 pohybuje cisternové vozidlo se speciálním chemickým roztokem, který z veřejných laviček odstraňuje bakterie. Radniční Odbor péče o veřejný prostor a Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s Městskou policií Praha 1 tak zkvalitňují hygienickou situaci v ulicích centra města.

Kozí, Haštalská a Dlouhá ulice, Nosticova zahrada nebo například Vrchlického sady – to jsou místa, kde se často vyskytují osoby s problémovým chováním či lidé bez domova. I proto se mimo klasický úklid provádí na těchto místech ošetření speciálním dezinfekčním roztokem.

„Pokud i vy máte problém s odpadky nebo právě s hygienickým stavem městského mobiliáře, neváhejte se obrátit na linku pohotovostního úklidu Prahy 1, dostupnou denně od 6:30 do 17:00 hodin na telefonním čísle 601 101 001,“ informuje radnice Jedničky.


Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru