dnes
Úterý - mlha
4°C
zítra
Středa - snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
1°C
Radnice požádají Prahu o peníze z rezervy především na projekty ve školství
Ilustrační foto: archiv

Radnice požádají Prahu o peníze z rezervy především na projekty ve školství

Radnice pražských městských částí požádají v rámci rozdělení magistrátní investiční rezervy o peníze především na projekty ve školství. Peníze ale budou chtít třeba i na obnovu veřejných prostranství nebo opravy hřbitova. Vyplývá to z ankety ČTK mezi městskými částmi. Magistrát rozdělí celkem 500 milionů korun. Každá radnice může předložit maximálně tři žádosti, většina z nich bude žádat o peníze právě na tři projekty.

Praha 2 požádá město o dotaci na revitalizaci stráně nad pomníkem Františka Ladislava Riegra ve stejnojmenných sadech, opravu oplocení a podezdívky u základní školy Botičská v Podskalí a na opravu kuchyně pro Centrum sociálních služeb v Máchově ulici. Na projekty bude chtít dohromady 29 milionů.

„O finance z investiční rezervy městská část Praha 3 žádat bude. Jde celkem o tři projekty v hodnotě 82,783 milionu korun," uvedla mluvčí Michaela Luňáčková. Radnice zažádá o podporu oprav v mateřské škole Buková a základní škole náměstí Jiřího z Poděbrad a revitalizaci parku U Kněžské louky.

Praha 4 bude podle mluvčího Jiřího Bigase žádat o 25 milionů korun na druhou etapu obnovy koupaliště na Lhotce a o 20 milionů korun na zateplení budovy základní školy Na Planině.

Celkem 96 milionů korun na tři projekty bude chtít Praha 5. Za nejdůležitější považuje její vedení zateplení budovy a výměnu oken v ZŠ Nepomucká. Po městě bude chtít dotaci 39 milionů.

Praha 6 požádala o dotace z rozpočtové rezervy hlavního města na tři projekty v celkové výši 91 milionů. Za prioritní považuje rekonstrukci bytového domu v Dejvické ulici. Celkové výdaje na tuto akci se předpokládají ve výši 120 milionů," uvedl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Peníze bude chtít radnice i na rekonstrukce mateřské školy Ch. de Gaulla a základní školy Dědina.

Praha 7 požádá o dotace na tři projekty ve školství. „Jedná se o rekonstrukci elektrorozvodů v ZŠ Korunovační, první etapu rekonstrukce osvětlení a elektrorozvodů v ZŠ Strossmayerovo náměstí a rekonstrukci střechy nad jídelnou v ZŠ Františky Plamínkové," uvedl starosta Jan Čižinský (Praha Sobě). Celkem chce městská část 28 milionů.

Praha 8 se pokusí získat z magistrátu 6,7 milionu na výměnu sítí a povrchů hřišť u ZŠ a MŠ P. Strozziho. Dalších asi 21,3 milionu bude chtít na přestavbu sauny mateřské školy Dolákova na skautskou klubovnu a 4,5 milionu na opravy bohnického hřbitova.

Praha 10 bude žádat o peníze na úpravy plochy před Obchodním centrem Cíl, zateplení fasády ZŠ Olešská a rekonstrukce kuchyně MŠ Kodaňská. „Celková suma požadované dotace na všechny tři projekty činní 51,5 milionů," uvedl mluvčí Prahy 10 David Polák. Za nejdůležitější považuje radnice obnovu prostranství před OC Cíl.

Na tři projekty bude Praha 11 žádat o celkem 57 milionů. Prvním je zateplení ZŠ Ke Kateřinkám, na kterou chce 30 milionů. Na opravu prostranství před budovou pošty mezi ulicemi Hviezdoslavova a Podjavorinské požaduje osm milionů a na rozšíření varny základní školy Mendelova 19 milionů.

Na magistrát zašle tři žádosti také Praha 14. „Dlouhodobou prioritou jsou pro nás rekonstrukce škol a dostavba chybějící tělocvičny v ZŠ Šimanovská v Kyjích. Počet žáků v této oblasti stále roste," uvedl starosta Radek Vondra (TOP 09).

Za nejdůležitější považuje právě stavbu tělocvičny a hřiště v ZŠ Šimanovská, kde jsou náklady odhadovány na 88 milionů. Od města bude chtít radnice necelou polovinu. Požadovat bude ještě dalších 15 milionů na opravy v ZŠ Hloubětínská a 35 milionů na opravu kuchyně a kmenové třídy ZŠ Vybíralova.

Radnice Prahy 15 bude požadovat dotaci na dostavbu hokejbalové arény za 19 milionů korun a rekonstrukci kuchyně a jídelny základní školy v Hostivaři.


Pražští radní se ve zbývajících dvou letech chtějí zaměřit na Pražskou developerskou společnost

21. listopadu 2020 ve 20:46

Náměstek pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček (za TOP 09) a radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) se shodli, že jejich společnou prioritou je proaktivní přístup města v oblasti majetku, kdy není v zájmu města své pozemky prodávat, ale naopak zvyšovat jejich hodnotu pro budoucí...

Vedení Prahy 13 uctilo výročí 17. listopadu

16. listopadu 2020 ve 22:50

Věnec k Památníku obětem komunismu ve Stodůlkách dnes položil místostarosta Prahy 13 Petr Zeman.

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží

14. listopadu 2020 v 07:12

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží, a to prostřednictvím zákazu vjezdu nákladních automobilů, a také vymístěním betonárky, která se zde nachází. Tato usnesení přijali zastupitelé městské části, ale rozhodovat o nich bude během následující měsíců...

21. jednání pražského zastupitelstva lze sledovat online

11. listopadu 2020 v 19:37

Pražský magistrát upozorňuje na mimořádná opatření v souvislosti s 21. jednáním Zastupitelstva hlavního města Prahy, které se koná ve čtvrtek 12. listopadu ve Velkém jednacím sále Nové radnice na Mariánském náměstí. Zasedání je veřejné a začíná v 8:30 hodin. Ke sledování jednání pražských...

Další články
Nahoru