dnes
Pondělí - skorojasno
18°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - zatazeno
17°C
Radnice požádají Prahu o peníze z rezervy především na projekty ve školství
Ilustrační foto: archiv

Radnice požádají Prahu o peníze z rezervy především na projekty ve školství

Radnice pražských městských částí požádají v rámci rozdělení magistrátní investiční rezervy o peníze především na projekty ve školství. Peníze ale budou chtít třeba i na obnovu veřejných prostranství nebo opravy hřbitova. Vyplývá to z ankety ČTK mezi městskými částmi. Magistrát rozdělí celkem 500 milionů korun. Každá radnice může předložit maximálně tři žádosti, většina z nich bude žádat o peníze právě na tři projekty.

Praha 2 požádá město o dotaci na revitalizaci stráně nad pomníkem Františka Ladislava Riegra ve stejnojmenných sadech, opravu oplocení a podezdívky u základní školy Botičská v Podskalí a na opravu kuchyně pro Centrum sociálních služeb v Máchově ulici. Na projekty bude chtít dohromady 29 milionů.

„O finance z investiční rezervy městská část Praha 3 žádat bude. Jde celkem o tři projekty v hodnotě 82,783 milionu korun," uvedla mluvčí Michaela Luňáčková. Radnice zažádá o podporu oprav v mateřské škole Buková a základní škole náměstí Jiřího z Poděbrad a revitalizaci parku U Kněžské louky.

Praha 4 bude podle mluvčího Jiřího Bigase žádat o 25 milionů korun na druhou etapu obnovy koupaliště na Lhotce a o 20 milionů korun na zateplení budovy základní školy Na Planině.

Celkem 96 milionů korun na tři projekty bude chtít Praha 5. Za nejdůležitější považuje její vedení zateplení budovy a výměnu oken v ZŠ Nepomucká. Po městě bude chtít dotaci 39 milionů.

Praha 6 požádala o dotace z rozpočtové rezervy hlavního města na tři projekty v celkové výši 91 milionů. Za prioritní považuje rekonstrukci bytového domu v Dejvické ulici. Celkové výdaje na tuto akci se předpokládají ve výši 120 milionů," uvedl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Peníze bude chtít radnice i na rekonstrukce mateřské školy Ch. de Gaulla a základní školy Dědina.

Praha 7 požádá o dotace na tři projekty ve školství. „Jedná se o rekonstrukci elektrorozvodů v ZŠ Korunovační, první etapu rekonstrukce osvětlení a elektrorozvodů v ZŠ Strossmayerovo náměstí a rekonstrukci střechy nad jídelnou v ZŠ Františky Plamínkové," uvedl starosta Jan Čižinský (Praha Sobě). Celkem chce městská část 28 milionů.

Praha 8 se pokusí získat z magistrátu 6,7 milionu na výměnu sítí a povrchů hřišť u ZŠ a MŠ P. Strozziho. Dalších asi 21,3 milionu bude chtít na přestavbu sauny mateřské školy Dolákova na skautskou klubovnu a 4,5 milionu na opravy bohnického hřbitova.

Praha 10 bude žádat o peníze na úpravy plochy před Obchodním centrem Cíl, zateplení fasády ZŠ Olešská a rekonstrukce kuchyně MŠ Kodaňská. „Celková suma požadované dotace na všechny tři projekty činní 51,5 milionů," uvedl mluvčí Prahy 10 David Polák. Za nejdůležitější považuje radnice obnovu prostranství před OC Cíl.

Na tři projekty bude Praha 11 žádat o celkem 57 milionů. Prvním je zateplení ZŠ Ke Kateřinkám, na kterou chce 30 milionů. Na opravu prostranství před budovou pošty mezi ulicemi Hviezdoslavova a Podjavorinské požaduje osm milionů a na rozšíření varny základní školy Mendelova 19 milionů.

Na magistrát zašle tři žádosti také Praha 14. „Dlouhodobou prioritou jsou pro nás rekonstrukce škol a dostavba chybějící tělocvičny v ZŠ Šimanovská v Kyjích. Počet žáků v této oblasti stále roste," uvedl starosta Radek Vondra (TOP 09).

Za nejdůležitější považuje právě stavbu tělocvičny a hřiště v ZŠ Šimanovská, kde jsou náklady odhadovány na 88 milionů. Od města bude chtít radnice necelou polovinu. Požadovat bude ještě dalších 15 milionů na opravy v ZŠ Hloubětínská a 35 milionů na opravu kuchyně a kmenové třídy ZŠ Vybíralova.

Radnice Prahy 15 bude požadovat dotaci na dostavbu hokejbalové arény za 19 milionů korun a rekonstrukci kuchyně a jídelny základní školy v Hostivaři.


Praha 10: Policisté a hasiči dostanou nové vybavení, strážníci peníze na motivační odměny

28. září 2019 v 19:59

Záchranářská obuv, balistické vesty i motivační odměny. Zastupitelstvo Prahy 10 tento týden schválilo nákup vybavení pro policisty a hasiče v celkové výši 600 tisíc korun. Na motivační odměny je určena částka 400 tisíc.

Praha 13: Nechceme pro občany další zátěž, daň z nemovitosti u nás neporoste

20. září 2019 ve 13:27

Pražští zastupitelé včera schválili úpravy vyhlášky, která umožní zvýšit daň z obytných nemovitostí pro výpočet daně. V Praze 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12 se daň fakticky zdvojnásobí. Naopak například v Praze 2, 4, 5, 9, 13 se daň zvyšovat nebude.

Další články
Nahoru