dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Veřejná debata o fotbalovém klubu Viktoria Žižkov

Městská část Praha 3 pořádá zítra od 18 hodin veřejnou diskusi o FK Viktoria Žižkov. Na diskusi, která se koná ve velkém sálu hotelu Olšanka, byli pozváni předseda představenstva FK Viktoria Žižkov a.s. Luděk Vinš a zástupce Fotbalové asociace ČR (FAČR). Pozvánku dále dostali zastupitelé městské části a předseda představenstva společnosti Viktoria Žižkov a. s. Jiří Muška.

Diskuse byla svolána poté, co profesionální fotbalový klub FK Viktoria Žižkov a.s., který vlastní Luděk Vinš, zaplatil městské části od března letošního roku jen jedinou splátku za pronájem stadionu.
V rámci ochrany a řádného hospodaření se svěřeným majetkem byla proto městská část nucena podle platné smlouvy už v červnu ukončit výpovědí nájemní vztah s fotbalovým klubem.

O ukončení nájemní smlouvy s FK Viktoria Žižkov rozhodla rada městské části svým usnesením č. 370 ze dne 10. června 2013, výpovědní lhůta stanovená ve smlouvě uzavřené mezi městskou částí a klubem je půlroční.

„Začátkem října jsme se setkali já a předseda klubu zastupitelů ČSSD Michal Kucián se dvěma zástupci fanouškovských klubů – s Barborou Scheiberovou za Unii Viktorie a Josefem Němcem za Fanklub. Zde jsme jim oznámili, že fotbalový klub dostal výpověď s tím, že na stadionu může hrát do konce letošního roku. Důvodem je neplnění podmínek nájemní smlouvy – neplacení nájemného," říká starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Městská část Praha 3 se ještě před podáním výpovědi snažila vyčerpat všechny možnosti dohody s majitelem FK Viktoria Žižkov Luďkem Vinšem a nyní se také nebrání diskusi o způsobu řešení nastalé situace.

„Osud Viktorky Žižkov nám leží na srdci. Fotbal na Žižkově reprezentuje již 110 let a značka tohoto klubu láká i dnes děti a mládež, které pokračují ve fotbalové tradici. Radnice samozřejmě jejich činnost finančně podporuje," říká starostka Vladislava Hujová, která zve všechny ty, kterým na oblíbeném žižkovskému klubu záleží, na veřejnou diskusi.


Videomapping na Werichově vile

Dnes v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Dnes v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Dnes v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Dnes v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru