Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Radnice opraví dětské hřiště U Kublova
Foto: Praha4

Radnice opraví dětské hřiště U Kublova

Návštěvníci dětského hřiště U Kublova v Praze 4 se letos dočkají výrazné proměny tohoto herního areálu. Na přelomu června a července zahájí městská část Praha 4 kompletní rekonstrukci.

„Základem pro tento záměr byla lokální anketa, která poukázala na výraznou potřebu zatraktivnit nabídku herních prvků a rozšířit aktivity pro starší děti,“ uvedl radní pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO). „Výsledkem je kompozičně vyvážený areál pro všechny věkové skupiny, s atraktivními herními prvky různé náročnosti, trampolínami a zónou pro malé děti.“

V Podolí bylo na přelomu loňského roku zrekonstruováno dětské hřiště v Rybářské ulici a v červnu započne oprava sportovních povrchů multifunkčního areálu v Podolské ulici. S obnovou hřiště na Nedvědově náměstí je počítáno v rámci projektu revitalizace této parkové plochy.

„Je to další krok k plnění dlouhodobé vize, která si klade za cíl zkvalitnit veřejný prostor v oblasti Podolí. Děkuji všem, kteří svými podněty a názory přispívají k veřejné diskusi o budoucnosti této lokality.“ dodal radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).


Autor: Alo

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru