dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražský sport

Radnice i letos připravila kurzy Nordic Walking

O Nordic Walking se hovoří jako o novém zdravotním sportu. Nordic Walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý – začátečník či výkonnostní sportovec, mladý člověk, či člověk v pokročilém věku.

„Z těchto důvodů jsme pro zájemce z Prahy 10 připravili od dubna do 30. června organizované lekce Nordic Walking,“ řekl radní Petr Vozobule (DPD), který má v kompetenci sport.

„Lekce budou probíhat každé pondělí (mimo Velikonočního pondělí) od 15 hodin v nově zrevitalizovaném Malešickém parku. Každé lekce se bude moci zúčastnit až 40 osob,“ dodal radní Vozobule.

Tepová frekvence se při běžné zátěži pohybuje v oblasti, ve které se člověk cítí dobře i přesto, že spotřeba energie je velmi vysoká. Výkon během lekce je vyžadován od 600 svalů lidského těla, což představuje téměř 90 % všech svalů v těle.

„Nordic Walking pozitivně ovlivňuje nejzávažnější nemoci způsobené stárnutím, jakými jsou ateroskleróza, osteoporóza, syndromy bolestí ve skeletu páteře, ischemická nemoc srdeční, vysoký krevní tlak či vysoká hladina cholesterolu. Z těchto důvodů je tento sport doporučovaný i pro starší občany,“ upřesnil vhodnost aktivity pro seniory starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Nordic Walking je ideálním druhem v přírodě provozované zdraví prospěšné pohybové aktivity. „Účastníci se vždy rozdělí na dvě výkonnostní družstva, takže se nemusí bát přijít ani ti, kteří s touto aktivitou nemají zkušenost a chtějí se jí správně naučit, či potřebují z důvodu různých omezení menší fyzickou zátěž,“ dodal radní Vozobule.

Organizační informace pro kurzy pořádané v 1. polovině roku 2014:

Kdy: každé pondělí až do 30. 6. 2014 (mimo Velikonočního pondělí, jedná se tedy o 12 lekcí) vždy od 9:30 hodin.

Kapacita kurzů: lekce se může zúčastnit až 40 osob.

Místo konání: Malešický park.

Místo srazu: autobusová zastávka Plaňanská (směr Želivského).

Způsob přihlášení: pokud vlastníte hůlky na Nordic Walking, není nutné, abyste se předem na jednotlivé lekce hlásili. Pouze ti, kteří hůlky nevlastní, si předem musí zarezervovat jejich bezplatné zapůjčení na tel. čísle: 603 852 715, či e-mailem na: info@senior-help.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru