dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Zpravodajství

Radnice hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na pořádek

Radnice Prahy 13 hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek nebo hlídat přechody pro chodce. Fungovat mají ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Účelem působení těchto dobrovolníků podle úřadu nebude nahrazovat činnost policistů či strážníku nebo jakkoli přímo zasahovat do nelegální činnosti. Bezpečnostní dobrovolníci budou například pomáhat při zvyšování bezpečnosti silničního provozu, tedy hlídat přechody pro chodce zejména tam, kde se vyskytuje větší počet dětí.

Dále budou informovat řidiče při dopravních uzávěrách, asistovat při organizování dopravy v době konání společenských a kulturních akcí, usměrňovat pohyb pěších v obci v případě dočasného dopravního omezení a podobně.

Ve spolupráci s Policií ČR, obecní policií či městskou částí může tato dobrovolnická organizace pořádat informativní setkání s občany, kde budou prezentovány statistiky kriminality, informovat o aktuálních bezpečnostních rizicích v obci a radit, jak se proti nim bránit.

 Dobrovolníci budou také využíváni k přednáškové či zájmové činnosti v oblasti prevence kriminality a veřejného pořádku – např. ve školách, domovech pro seniory a dalších zařízeních obce či zájmových sdruženích.

Bude s nimi rovněž počítáno při mapování a oznamování černých skládek a autovraků či hlášení o poškození veřejného zařízení. Bezpečnostní dobrovolníci budou potřební také v odlehlejších částech obce – zahrádkářských koloniích, chatových oblastech, kde mohou hlásit případné podezření z nelegální trestné činnosti.

Městská část Praha 13 hledá dobrovolníky, kteří by měli zájem o zapojení do projektu. Bezpečnostním dobrovolníkem se může stát svéprávná a bezúhonná osoba starší 18 let. Činnost je vykonávána na principu dobrovolnosti – tedy ve volném čase a bez nároku na finanční odměnu a je ideální pro aktivní či bývalé příslušníky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů.

Zájemci se mohou hlásit do 14. ledna písemně na adresu: Úřad městské části Praha 13, Sluneční náměstí  2580/13, 158 00 Praha 5 – Stodůlky (Ing. Josef Zobal), telefonicky: 235 011 449 nebo na email: zobalj@p13.mepnet.cz.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru