dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Zpravodajství

Radnice hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na pořádek

Radnice Prahy 13 hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek nebo hlídat přechody pro chodce. Fungovat mají ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Účelem působení těchto dobrovolníků podle úřadu nebude nahrazovat činnost policistů či strážníku nebo jakkoli přímo zasahovat do nelegální činnosti. Bezpečnostní dobrovolníci budou například pomáhat při zvyšování bezpečnosti silničního provozu, tedy hlídat přechody pro chodce zejména tam, kde se vyskytuje větší počet dětí.

Dále budou informovat řidiče při dopravních uzávěrách, asistovat při organizování dopravy v době konání společenských a kulturních akcí, usměrňovat pohyb pěších v obci v případě dočasného dopravního omezení a podobně.

Ve spolupráci s Policií ČR, obecní policií či městskou částí může tato dobrovolnická organizace pořádat informativní setkání s občany, kde budou prezentovány statistiky kriminality, informovat o aktuálních bezpečnostních rizicích v obci a radit, jak se proti nim bránit.

 Dobrovolníci budou také využíváni k přednáškové či zájmové činnosti v oblasti prevence kriminality a veřejného pořádku – např. ve školách, domovech pro seniory a dalších zařízeních obce či zájmových sdruženích.

Bude s nimi rovněž počítáno při mapování a oznamování černých skládek a autovraků či hlášení o poškození veřejného zařízení. Bezpečnostní dobrovolníci budou potřební také v odlehlejších částech obce – zahrádkářských koloniích, chatových oblastech, kde mohou hlásit případné podezření z nelegální trestné činnosti.

Městská část Praha 13 hledá dobrovolníky, kteří by měli zájem o zapojení do projektu. Bezpečnostním dobrovolníkem se může stát svéprávná a bezúhonná osoba starší 18 let. Činnost je vykonávána na principu dobrovolnosti – tedy ve volném čase a bez nároku na finanční odměnu a je ideální pro aktivní či bývalé příslušníky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů.

Zájemci se mohou hlásit do 14. ledna písemně na adresu: Úřad městské části Praha 13, Sluneční náměstí  2580/13, 158 00 Praha 5 – Stodůlky (Ing. Josef Zobal), telefonicky: 235 011 449 nebo na email: zobalj@p13.mepnet.cz.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru