dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Zpravodajství

Radnice hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na pořádek

Radnice Prahy 13 hledá dobrovolníky, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek nebo hlídat přechody pro chodce. Fungovat mají ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Účelem působení těchto dobrovolníků podle úřadu nebude nahrazovat činnost policistů či strážníku nebo jakkoli přímo zasahovat do nelegální činnosti. Bezpečnostní dobrovolníci budou například pomáhat při zvyšování bezpečnosti silničního provozu, tedy hlídat přechody pro chodce zejména tam, kde se vyskytuje větší počet dětí.

Dále budou informovat řidiče při dopravních uzávěrách, asistovat při organizování dopravy v době konání společenských a kulturních akcí, usměrňovat pohyb pěších v obci v případě dočasného dopravního omezení a podobně.

Ve spolupráci s Policií ČR, obecní policií či městskou částí může tato dobrovolnická organizace pořádat informativní setkání s občany, kde budou prezentovány statistiky kriminality, informovat o aktuálních bezpečnostních rizicích v obci a radit, jak se proti nim bránit.

 Dobrovolníci budou také využíváni k přednáškové či zájmové činnosti v oblasti prevence kriminality a veřejného pořádku – např. ve školách, domovech pro seniory a dalších zařízeních obce či zájmových sdruženích.

Bude s nimi rovněž počítáno při mapování a oznamování černých skládek a autovraků či hlášení o poškození veřejného zařízení. Bezpečnostní dobrovolníci budou potřební také v odlehlejších částech obce – zahrádkářských koloniích, chatových oblastech, kde mohou hlásit případné podezření z nelegální trestné činnosti.

Městská část Praha 13 hledá dobrovolníky, kteří by měli zájem o zapojení do projektu. Bezpečnostním dobrovolníkem se může stát svéprávná a bezúhonná osoba starší 18 let. Činnost je vykonávána na principu dobrovolnosti – tedy ve volném čase a bez nároku na finanční odměnu a je ideální pro aktivní či bývalé příslušníky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů.

Zájemci se mohou hlásit do 14. ledna písemně na adresu: Úřad městské části Praha 13, Sluneční náměstí  2580/13, 158 00 Praha 5 – Stodůlky (Ing. Josef Zobal), telefonicky: 235 011 449 nebo na email: zobalj@p13.mepnet.cz.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru