Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Advent v Praze

Radnice dovezla stromečky do všech mateřských školek

Praha 13 do všech 22 mateřských školek, jejichž zřizovatelem, dovezla metrové živé smrčky které se stanou trvalou součástí zahrad. Předškoláci si je zkrášlí vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Vedení radnice současně poděkovalo všem zaměstnancům mateřských školek za obětavou práci. Ani jedno předškolní zařízení nebylo během druhé vlny šíření onemocnění covid-19 dlouhodobě uzavřeno.

stromky-pro-skolky

„Dlouholetou tradici předání živých stromků do všech mateřských škol jsme samozřejmě dodrželi i tento rok a věřím, že i letošní advent přinese příjemně strávený čas pro všechny děti i zaměstnance. Při této příležitosti děkuji obzvláště všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům našich školek za to, že se ve značně složité době plné nejrůznějších opatření pečlivě starali o naše nejmenší děti,“ zdůraznil starosta David Vodrážka.

„Živé stromky do mateřských školek předáváme již několik let a jsem velmi ráda, že se dětem tato předvánoční akce skutečně velice líbí. Vážíme si nejen tradic, ale i přírody, a právě proto do školek přivážíme v průměru metr vysoké živé stromky připravené rovnou na zasazení. V některých školkách rostou na zahradách smrčky z minulých Vánoc a u dětí se tak může nenásilně vytvářet rozumný vztah k přírodě. Během příštího týdne si stromečky ozdobí a moc se těším na fotografie, které nám paní učitelky pošlou. Personálu školek patří velký obdiv a úcta za letošní rok. Aby mohly mateřinky zůstat otevřené, personál se musel vzájemně zastupovat. Nezřídka se stávalo, že paní ředitelka vařila, jinde paní kuchařka uklízela. Za nevšední nasazení bez fanfár všem touto cestou ze srdce děkuji,“ dodala Marcela Plesníková, místostarostka Prahy 13.
Autor: TZ, red

Koncert v kostele sv. Matěje: Musica Rustica

Dnes v 11:25

Adventně-vánoční koncert se koná 9. prosince od 19 hodin.

Praha 11: Setkání před Betlémem

Dnes v 10:37

Ve čtvrtek 16. prosince se od 18 hodin koná v Komunitním centru Matky Terezy představení Divadla Víti Marčíka Setkání před Betlémem.

Adventní prostor ticha v Praze 11

6. prosince 2021 v 11:35

Každou adventní středu od 9 do 18 hodin můžete navštívit kapli v Komunitním centru Matky Terezy u metra Háje.

Úklid Centrálního parku na Stodůlkách se přesouvá na 11. prosince

5. prosince 2021 v 09:34

Původně plánovaný úklid Centrálního parku v Praze 13 se přesouvá na sobotu na 11. prosince.

V Praze 15 se hledá čert

5. prosince 2021 v 08:42

Venkovní hra, na jejímž konci hodné děti dostanou malou odměnu.

Nedělní pekelné řádění na ledě

3. prosince 2021 v 11:21

Těšit se můžete na táborák, tanečky na ledě a koledy.

Mikulášská na Kampě

3. prosince 2021 v 09:09

Tradiční slavnostní rozsvícení malostranského vánočního stromu a Mikulášská 2021 na náměstíčku Na Kampě v neděli 5. prosince v 17 hodin.

Na Střeleckém ostrově začalo fungovat kluziště

2. prosince 2021 ve 22:16

Dnes bylo zástupci vedení Prahy 1 slavnostně otevřeno kluziště na Střeleckém ostrově. Bude fungovat až do konce ledna, každý den od 14 do 21 hodin, během víkendů pak od 10 do 21 hodin. Občané Prahy 1 mají bruslení zdarma. Ostatní zaplatí 50 korun na hodinu. Funguje zde i půjčovna bruslí. Zapůjčení...

Mikuláši, andělé a čerti budou uklízet Centrální park

2. prosince 2021 v 08:44

Odpadky, plechovky, plastové lahve nebo sáčky. To vše posbírají během a za běhu. Akce je vhodná pro běžící čerty, chodící Mikuláše i anděly s kočárkem.

Další články
Nahoru