Dnes Čtvrtek - skorojasno 6°C
Zítra Pátek - oblacno 3°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Radnice dovezla stromečky do všech mateřských školek

Praha 13 do všech 22 mateřských školek, jejichž zřizovatelem, dovezla metrové živé smrčky které se stanou trvalou součástí zahrad. Předškoláci si je zkrášlí vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Vedení radnice současně poděkovalo všem zaměstnancům mateřských školek za obětavou práci. Ani jedno předškolní zařízení nebylo během druhé vlny šíření onemocnění covid-19 dlouhodobě uzavřeno.

stromky-pro-skolky

„Dlouholetou tradici předání živých stromků do všech mateřských škol jsme samozřejmě dodrželi i tento rok a věřím, že i letošní advent přinese příjemně strávený čas pro všechny děti i zaměstnance. Při této příležitosti děkuji obzvláště všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům našich školek za to, že se ve značně složité době plné nejrůznějších opatření pečlivě starali o naše nejmenší děti,“ zdůraznil starosta David Vodrážka.

„Živé stromky do mateřských školek předáváme již několik let a jsem velmi ráda, že se dětem tato předvánoční akce skutečně velice líbí. Vážíme si nejen tradic, ale i přírody, a právě proto do školek přivážíme v průměru metr vysoké živé stromky připravené rovnou na zasazení. V některých školkách rostou na zahradách smrčky z minulých Vánoc a u dětí se tak může nenásilně vytvářet rozumný vztah k přírodě. Během příštího týdne si stromečky ozdobí a moc se těším na fotografie, které nám paní učitelky pošlou. Personálu školek patří velký obdiv a úcta za letošní rok. Aby mohly mateřinky zůstat otevřené, personál se musel vzájemně zastupovat. Nezřídka se stávalo, že paní ředitelka vařila, jinde paní kuchařka uklízela. Za nevšední nasazení bez fanfár všem touto cestou ze srdce děkuji,“ dodala Marcela Plesníková, místostarostka Prahy 13.
V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru