Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 9°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 6°C
Čtvrtek 6. 5. 2021
Svátek má Radoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice dostanou od magistrátu téměř milion a půl korun na knihovny a památky
Knihovna. Ilustrační foto: Freeimages.com

Radnice dostanou od magistrátu téměř milion a půl korun na knihovny a památky

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu účelovou dotaci pro místní knihovny a na zachování a obnovu kulturních památek. Dohromady dostanou 1,46 milionu korun.

Nejvyšší částku dostane Praha 2. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Letos vydá magistrát na chod radnic dohromady přes pět miliard korun a další peníze jim průběžně rozděluje na dotacích.

Z celkové částky je určeno zhruba 1,11 milionu na pro místní lidové knihovny městských částí na doplnění knihovního fondu. Zbylých 345 100 korun půjde na údržbu plastik umístěných ve veřejném prostoru té které městské části.

Nejvyšší částku na podporu knihoven dostane radnice Prahy 2, a to 157 000 korun. Na zachování památek a plastik putuje nejvíc peněz Praze 8, která dostane 82 400 korun.

Letos plánuje hlavní město dát ze svého rozpočtu na chod radnic celkem 5,021 miliardy korun, což je více než loni. Nejvíc peněz dostane největší městská část, Praha 4, a to 439,3 milionu korun.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

Včera ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

Včera ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

Včera ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

Včera v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

PinCity Prahy 4 je modernější

Včera v 10:06

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které platformu PinCity provozují. Platforma umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde...

Praha 15: Podávejte projekty do participativního rozpočtu

4. května 2021 ve 13:53

Do 19. května je možné podávat své návrhy do participativního rozpočtu Prahy 15. V rámci této výzvy jsou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území Prahy 15 – Hostivaře nebo Horních Měcholup na pozemcích svěřených městské části...

Další články
Nahoru