Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Radnice Desítky vydává pytle na jírovcové listí

Praha 10 stejně jako v minulých letech poskytuje papírové pytle pro sběr spadaného listí z jírovců neboli kaštanů. Sběr jírovcového listí je opatření, které má zamezit šíření klíněnky jírovcové.

Housenky tohoto motýla způsobují vysychání kaštanů. Naplněné pytle shrabaného listí se odkládají vedle sběrných nádob na směsný odpad (černé popelnice), a to nejlépe v termínu pravidelného svozu odpadu, aby se předešlo riziku roznášení listí po okolí.

Odvoz pytlů je zajištěn ve spolupráci s místní svozovou společností AVE Pražské komunální služby.

„Výdej pytlů probíhá na Odboru životního prostředí v budově úřadu MČ Praha 10 po domluvě využitím tel. kontaktů 267 093 365, 736 499 364 (i SMS) nebo e-mailem: bezodpadu@praha10.cz,“ informovala radnice ve svém měsíčníku.

Při použití vlastních pytlů je potřeba se domluvit na výše uvedeném kontaktu, aby byla svozová společnost o přistavení pytlů informována.


Autor: Cen

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Dnes v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru