dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Radní schválili pravidla a komisi pro hřbitov na Vyšehradě

Pro národní pohřebiště na Vyšehradě budou platit jiná pravidla než pro ostatní hřbitovy v Praze. Návrh zásad pro nakládání s hrobovými místy na Vyšehradském hřbitově včera schválili pražští radní.

Odsouhlasili zároveň vznik odborné komise, která bude rozhodovat, kdo bude na Vyšehradě pohřben nebo který hrob bude možné dál pronajímat.

„Chceme, aby se na Vyšehrad vztahovala trochu jiná pravidla. Je to národní pohřebiště. Jakékoli nakládání s hroby by už nebylo na rozhodnutí jednoho úředníka, to jest ředitele správy hřbitovů, ale rozhodovali by o tom odborníci,“ vysvětlil už dřív ČTK ředitel Správy pražských hřbitovů (SPH) Martin Červený.

Nová pravidla by měla zároveň zamezit spekulacím s hrobovými místy, jako se dělo v minulosti. Opatření se budou týkat pouze opuštěných hrobů, za něž nikdo neplatí. Do rodinných hrobů, o které se potomci starají, se bude pohřbívat dál.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru