dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Radní schválili návrh pražského rozpočtu na příští rok
Návrh rozpočtu musí ještě schválit pražské zastupitelstvo. Ilustrační foto: archiv

Radní schválili návrh pražského rozpočtu na příští rok

Pražští radní včera odsouhlasili zdrojově vyrovnaný rozpočet hlavního města Prahy na rok 2017. Rozpočet počítá se zdroji v celkové výši 68,8 miliardy korun. Na investice má jít více než 14 miliard korun, což je o něco více než letos.

„Rozpočet se hodně orientuje na veřejný prostor a úroveň městem poskytovaných služeb. Investic se dočkají projekty a místa, která lidé běžně využívají a navštěvují. Chceme, aby Pražané pocítili každou proinvestovanou korunu,“ říká primátorka Adriana Krnáčová.

V oblasti investic půjde nejvíce peněz, 2,9 miliardy korun, na stavbu nové části ústřední čistírny odpadních vod. Příprava stavby metra D si vyžádá 800 milionů korun, 390 milionů bude stát výstavba kolektoru pod Hlávkovým mostem. Do Výstaviště v Praze 7 investuje město 237 milionů a 202 milionů do protipovodňové ochrany. Do rozpočtu na rok 2017 bude převedeno 3,3 miliardy Kč nevyčerpaných investic z letošního rozpočtu.

V oblasti běžných výdajů Rada hlavního města Prahy vyčlenila 18,4 miliardy korun na dopravu, 11,6 miliardy na školství, mládež a sport. Do oblasti sociální a zdravotnictví půjde 1,9 miliardy na kulturu a cestovní ruch je vyčleněno na běžných výdajích 1,6 miliardy.  „Rozpočet hlavního města Prahy pro rok 2017 už od samého začátku počítá s finančními prostředky na investice pro městské části v objemu 1,6 miliardy.

„Městským částem jsme také navýšili prostředky na provoz o 168 miliard a výkon státní správy o 63,8 miliardy korun. V rozpočtu i nadále zůstává neinvestiční rezerva pro městské části v objemu 300 milionů,” uvedla Eva Kislingerová, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy zodpovědná za přípravu rozpočtu.

S předloženým návrhem rozpočtu je svázán i návrh na snížení dluhu města o 8,5 miliardy korun a na odpovědnou tvorbu rezerv potřebných k dalšímu splacení významných závazků v letech 2021 a 2023 v celkové výši 10 miliard korun. Jedná se o dvě emise obligací s jednorázovou splatností v uvedených letech.

Návrh rozpočtu musí kromě radních schválit magistrátní finanční výbor a pražští zastupitelé. Zastupitelé mohou v návrhu učinit změny.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru