Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt tří domů s polouzavřeným dvorem původně vznikl v roce 2012, o rok později bylo vydáno územní rozhodnutí. V roce 2020 byl znovu identifikován jako jedna z rozvojových priorit a vrátil se na seznam investičních akcí hlavního města. Hodnota zakázky na projekční práce je odhadována na 2,7 milionu korun bez DPH.

Projekt počítá se stavbou tří domů, z nichž dva by sloužily pro ubytování starších Pražanů a třetí jako zázemí pečovatelů, ale také jako objekt, který by byl plně otevřený, aby sem mohli lidé přicházet za kulturním a společenským programem, volnočasovým vyžitím nebo jen tak posedět. Oproti původním plánům vznikne například otevřená plocha, kde by mohla být venkovní kavárna, spodní byty by měly dostat předzahrádky a jídelna by se měla proměnit na bistro otevřené všem, kde se budou moci potkávat lidé z okolí, stejně jako příbuzní a známí obyvatel zařízení.

Svým umístěním by měl komplex obsluhovat místní čtvrti, zejména Dolní Počernice, kde bude potřeba v rámci deseti let přibližně 10 až 15 lůžek dlouhodobé péče, a dále Hostavice, Běchovice, Štěrboholy či Kyje, kde se míra potřebnosti lůžkové péče předpokládá podobně vysoká. Společně by místní občané využívali až 70 lůžek.

Dalších asi 20 lůžek by mělo být odlehčovacích. Vedle toho by v komplexu měly být 4 byty, dílny a řada prostor pro služby jako například denní stacionář. Celková hodnota zakázky na projekční práce je odhadována na 2,7 milionu korun bez DPH.
Autor: Alo

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru