Dnes Úterý - bourky 19°C
Zítra Středa - jasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt tří domů s polouzavřeným dvorem původně vznikl v roce 2012, o rok později bylo vydáno územní rozhodnutí. V roce 2020 byl znovu identifikován jako jedna z rozvojových priorit a vrátil se na seznam investičních akcí hlavního města. Hodnota zakázky na projekční práce je odhadována na 2,7 milionu korun bez DPH.

Projekt počítá se stavbou tří domů, z nichž dva by sloužily pro ubytování starších Pražanů a třetí jako zázemí pečovatelů, ale také jako objekt, který by byl plně otevřený, aby sem mohli lidé přicházet za kulturním a společenským programem, volnočasovým vyžitím nebo jen tak posedět. Oproti původním plánům vznikne například otevřená plocha, kde by mohla být venkovní kavárna, spodní byty by měly dostat předzahrádky a jídelna by se měla proměnit na bistro otevřené všem, kde se budou moci potkávat lidé z okolí, stejně jako příbuzní a známí obyvatel zařízení.

Svým umístěním by měl komplex obsluhovat místní čtvrti, zejména Dolní Počernice, kde bude potřeba v rámci deseti let přibližně 10 až 15 lůžek dlouhodobé péče, a dále Hostavice, Běchovice, Štěrboholy či Kyje, kde se míra potřebnosti lůžkové péče předpokládá podobně vysoká. Společně by místní občané využívali až 70 lůžek.

Dalších asi 20 lůžek by mělo být odlehčovacích. Vedle toho by v komplexu měly být 4 byty, dílny a řada prostor pro služby jako například denní stacionář. Celková hodnota zakázky na projekční práce je odhadována na 2,7 milionu korun bez DPH.
Autor: Alo

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru