dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Radní pro školství Ropková podmínečně upustila od plánu na přesun zeměměřické školy

Hlavní město nebude prozatím slučovat Střední průmyslovou zeměměřickou v Praze 9 se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára v Praze 4. 

Plán na sloučení obou škol a přesunutí výuky na Prahu 4 představila radní Irena Ropková společně s předsedou zastupitelského výboru pro vzdělávání Patrikem Nacherem (ANO) v květnu tohoto roku. Chystaná změna byla vedena snahou řešit neudržitelný stav související s nízkou naplněností školy, vysokými náklady na provoz prakticky prázdné budovy a současně nedostatečnými výsledky ze strany vedení školy při snaze situaci řešit.

Na provoz poloprázdné budovy vynakládá město každoročně přibližně tři miliony korun a dalšími dvěma miliony korun musí přispívat z rezerv na platy zaměstnanců, neboť příspěvek ze státního rozpočtu vzhledem k nízkému počtu žáků nedostačuje. Škola za uplynulých deset let přišla o dvě třetiny žáků.

Školu nyní čeká náročný úkol zastavit úbytek žáků a oslovit širokou veřejnost s cílem popularizovat zeměměřický obor a nalákat nové zájemce o studium.

Hlavní město poskytne v průběhu záchranného procesu škole maximální součinnost. „Jsme připraveni škole pomoci toto těžké období zvládnout. Pomůžeme škole nalézt vhodné nájemce, kteří zaplní prázdné prostory rozlehlé budovy, zprostředkujeme spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a dalšími významnými městskými a státními institucemi a škole rovněž nabídneme k využití městský mobiliář pro účely propagace,“ vysvětluje radní Ropková.

Podle ní by si také škola měla hlídat možnosti čerpání prostředků v grantových programech a také z prostředků strukturálních fondů Evropské unie. „Oceňuji, že vedení školy si uvědomuje, že stávající neuspokojivý stav je nutné do budoucna změnit, a že se do řešení situace chtějí zapojit i takové instituce, jako je Český úřad zeměměřický a katastrální nebo Zeměměřická komora.“ doplnila Ropková.Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru