dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Koalice se hroutí: po primátorovi Svobodovi se pustila do náměstka Hudečka i radní Udženija
Stojí za ním. Po primátorovi Bohuslavu Svobodovi se pustila do radního Hudečka z TOP 09 i občanská demokratka Aleksandra Udženija. Foto: archiv

Koalice se hroutí: po primátorovi Svobodovi se pustila do náměstka Hudečka i radní Udženija

Sporů v koalici bylo po dobu její existence již nepočítaně, ale v posledních dnech slovních výpadů, které někdy hraničí s urážkami, přibylo. Po posledních vzájemných útocích primátora Bohuslava Svobody z ODS a jeho prvního náměstka Tomáše Hudečka z TOP 09 si nyní přisadila radní Aleksandra Udženija. Jsou Pražané svědky pálení mostů? Napoví nejbližší dny, možná už hodiny.

Silná slova posledních dní

První náměstek primátora Tomáš Hudeček TOP 09), 19. 5., Otázky Václava Moravce:

„Od našeho koaličního partnera zaznamenávám opakovaně názor, je rok a půl do voleb, proboha už toho moc neudělejme, ať toho moc nezkazíme. S tím já se absolutně nejsem schopen ztotožnit.“

„Minimálně budeme jednat o té změně (koaliční smlouvy, pozn. aut.), tedy v podstatě ji budeme muset vypovědět.“

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS), 19. 5., tiskové prohlášení:

„Vyjádření prvního náměstka Hudečka přičítám ztrátě paměti, kterou musí bezpochyby trpět. Pokud se někdo (Tomáš Hudeček, pozn. aut.) snaží takříkajíc ozdravit městské finance, měl by znát alespoň elementární data o městském rozpočtu.“

„Chtěla bych se vyjádřit k nepravdivým informacím mého koaličního kolegy, 1. náměstka Tomáše Hudečka, které se objevily v médiích. Výroky souvisejí dle mého názoru s tím, že jsem jako jediná nebyla obviněna v kauze Opencard a mají odvrátit pozornosti od jeho vlastních selhání, jako je například nedodržování termínů při pořizování nového Metropolitního plánu dle usnesení zastupitelstva ze dne 7. června 2012,“ uvedla Aleksandra Udženija.

„Rada hlavního města mi naposledy vyjádřila důvěru nedávno, kdy mě ustanovila opatrovníkem právě v kauze Opencard,“ pokračovala radní. 

Vzápětí si ještě přisadila: „Vzhledem k tomu, že je historicky evidován majetek v několika softwarech, byl zadán v lednu tohoto roku požadavek na Odbor IT, který je v kompetenci paní radní Evy Vorlíčkové za TOP 09, aby došlo ke sjednocení softwaru a tím ke zjednodušení a větší přehlednosti. Do této chvíle nemáme i přes veškeré urgence žádný výstup."

"Je tedy s podivem, pokud tento nedostatek využívá ke své obhajobě nefunkčnosti mého odboru pan náměstek Hudeček. Již několikrát jsem v minulosti apelovala na některé své kolegy, že úřad musí fungovat bez ohledu na politické a osobní ambice některých členů koalice,“ dodala.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru