dnes
Neděle - jasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Radní Prahy 8 schválili rozpočet na letošek, příští týden rozhodnou zastupitelé
Foto: archiv

Radní Prahy 8 schválili rozpočet na letošek, příští týden rozhodnou zastupitelé

Radní Prahy 8 včera schválili návrh rozpočtu pro letošní rok. Letos by měla osmá městská část hospodařit s 1,88 miliardy korun. Rozpočet, který budou projednávat zastupitelé na zasedání příští středu, počítá s rekordní výší dotací. 

Předpokládaný objem výdajů Prahy 8 je pro letošní rok 1 876 541 tis. Kč (tj. o 200 mil. Kč méně než v předchozím roce), přičemž výdaje jsou finančně kryty přebytky hospodaření vytvořenými v minulých letech a cennými papíry osmé městské části. Městská část nevyužívá půjčky, úvěry, návratné finanční výpomocí apod.

Velká většina kapitálových výdajů přechází jako nedokončené investiční akce z minulého roku. Rekordní je ovšem krytí těchto výdajů z dotací. „Téměř jedna třetina kapitálových výdajů je financována z dotací, ať už z EU, hlavního města Prahy nebo z jiných zdrojů. Díky poctivému využívání všech možných dotačních titulů jsme mohli na rok 2018 sestavit takový rozpočet, který umožní realizovat nezbytné investiční akce městské části, například dokončení rozestavěné radnice nebo rozšíření ZŠ Lyčkovo náměstí v Karlíně,“ komentuje rozpočet místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner.

Co osmá městská část plánuje v roce 2018 realizovat? V roce 2018 se bude pokračovat ve výstavbě budovy Nová Palmovka, kam se na přelomu tohoto a příštího roku přestěhuje celý úřad městské části, tedy asi 300 zaměstnanců. Praha 8 tak konečně získá moderní úřednické centrum.

Ruku v ruce s tím dojde k revitalizaci veřejného prostranství v okolí nové radnice i křižovatky Palmovka. Palmovka se díky úpravě přístupových cest, výsadbě zeleně, novému mobiliáři atd. stane důstojným centrem Prahy 8, přičemž výstavbu bude financovat hl. m. Praha.

V roce 2018 bude také dokončena rekonstrukce poslední školní kuchyně v ZŠ Na Slovance, což znamená, že všechny ZŠ zřizované Prahou 8 budou mít moderní kuchyně. Rekonstruovány budou rovněž další tělocvičny, odborné učebny i venkovní prostory. Nové venkovní školní hřiště dostane ZŠ Bohumila Hrabala. Během léta budou zatepleny všechny zbývající mateřské školy. „Kvalitní školství a podpora rodin s dětmi je jednou z našich velkých priorit,“ uvádí Fichtner. Pro volnočasové aktivity vznikne v Kobylisích nové multifunkční rodinné centrum.

V rozpočtu je též pamatováno na kultivaci veřejného prostoru a zeleně. Letos bude dokončena revitalizace Thomayerových sadů, náměstí kolem KD Krakov v Bohnicích a budou se budovat další podzemní kontejnerová stání. Pejskaři se mohou těšit na novou psí louku v Karlíně, cyklisté na rozšíření stezky na Rohanském ostrově a novou bezmotorovou komunikaci K Pazderkám-Lodžská. Revitalizován bude park Dlážděnka i okolí Čimického rybníka.

Radou schválený rozpočet je zveřejněn na webových stránkách městské části.

 


TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

22. února 2019 v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru