dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Pražská politika

Radní Prahy 6 schválili odměnu pro policistu. Zasahoval u brutálního napadení bezdomovce

Rada městské části Praha 6 schválila mimořádnou odměnu deset tisíc korun pro policistu, který jako jeden z prvních zasahoval u pondělního napadení bezdomovce na Hradčanské. Po útoku bezdomovec zemřel, agresor z místa utekl. Policie po útočníkovi pátrala několik hodin.

„Takovéto brutální napadení nemá v Praze 6 obdoby. Kolik stojí lidský život? Smrt kvůli 350 korunám je mimořádnou ukázkou lidského hyenismu. Zásah policisty dokazuje, že je práce policie potřebná a nenahraditelná. Bezpečnost občanů je prioritou a ve spolupráci s policií uděláme vše pro to, aby se podobné útoky nemohly dále opakovat,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Policista ráno v pondělí 21. července na cestě do práce poskytl po incidentu na Hradčanské napadenému muži jako jeden z prvních pomoc. Ještě před odvozením muže záchrankou od něj policista zjistil podstatné informace, které vedly ještě ten den k dopadení nebezpečného pachatele.

O napadení čtěte zde: Bezdomovce ukopal na tramvajové zastávce neznámý útočník


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru