Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Politika

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu roku 2014.
jan-kavalirek-autor-mcpraha5

Nový radní Jan Kavalírek. Foto: P5

Čahoj uvedl, že jedním z důvodů jeho rezignace je blížící se přírůstek do rodiny. „Úplně se to neslučuje s výkonem náročné funkce v radě," řekl.

„Chtěla bych poděkovat Viktoru Čahojovi za práci, kterou v pozici radního pro Prahu 5 odvedl.  Je mi líto, že svůj post opouští, ale nezbývá mně než jeho rozhodnutí respektovat,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Nově zvolený radní Prahy 5 Jan Kavalírek je absolventem VŠE a v minulosti působil jako analytik na Ministerstvu financí a v bance a poté v rodinné firmě, která podniká ve zdravotnictví. Do zastupitelstva byl zvolen v posledních komunálních volbách na podzim roku 2018. Do nové politické role nastupuje z pozice člena Finančního a návrhového výboru a komise sportu.

„Předně chci poděkovat kolegům zastupitelům za projevenou důvěru zvolením do funkce radního. Poděkování též patří Viktorovi Čahojovi, který odvedl kus práce. Nyní se vynasnažím udělat maximum, abych svými znalostmi a aktivní prací v oblastech rozpočtu, IT i EU fondů přispěl k dalšímu rozvoji naší Prahy 5,“ řekl ke svému zvolení Jan Kavalírek.

Hlavní profesní doménou nově zvoleného radního jsou finance. Dlouhodobě podniká v oblasti inovací a zdravotnickém sektoru. 

„V osobě pana Kavalírka vidím důstojnou, a především profesně adekvátní náhradu za odcházejícího radního Čahoje. Pana Kavalírka znám jako velmi aktivního, byť věkem ještě hodně mladého politika, který dovede své okolí přesvědčit silnými argumenty. Těším se, že díky jeho zkušenostem nejen v oblasti financí se nám podaří městskou část i v následujících letech posouvat,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: red

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Včera v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru