Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu roku 2014.
jan-kavalirek-autor-mcpraha5

Nový radní Jan Kavalírek. Foto: P5

Čahoj uvedl, že jedním z důvodů jeho rezignace je blížící se přírůstek do rodiny. „Úplně se to neslučuje s výkonem náročné funkce v radě," řekl.

„Chtěla bych poděkovat Viktoru Čahojovi za práci, kterou v pozici radního pro Prahu 5 odvedl.  Je mi líto, že svůj post opouští, ale nezbývá mně než jeho rozhodnutí respektovat,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Nově zvolený radní Prahy 5 Jan Kavalírek je absolventem VŠE a v minulosti působil jako analytik na Ministerstvu financí a v bance a poté v rodinné firmě, která podniká ve zdravotnictví. Do zastupitelstva byl zvolen v posledních komunálních volbách na podzim roku 2018. Do nové politické role nastupuje z pozice člena Finančního a návrhového výboru a komise sportu.

„Předně chci poděkovat kolegům zastupitelům za projevenou důvěru zvolením do funkce radního. Poděkování též patří Viktorovi Čahojovi, který odvedl kus práce. Nyní se vynasnažím udělat maximum, abych svými znalostmi a aktivní prací v oblastech rozpočtu, IT i EU fondů přispěl k dalšímu rozvoji naší Prahy 5,“ řekl ke svému zvolení Jan Kavalírek.

Hlavní profesní doménou nově zvoleného radního jsou finance. Dlouhodobě podniká v oblasti inovací a zdravotnickém sektoru. 

„V osobě pana Kavalírka vidím důstojnou, a především profesně adekvátní náhradu za odcházejícího radního Čahoje. Pana Kavalírka znám jako velmi aktivního, byť věkem ještě hodně mladého politika, který dovede své okolí přesvědčit silnými argumenty. Těším se, že díky jeho zkušenostem nejen v oblasti financí se nám podaří městskou část i v následujících letech posouvat,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: red

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru