Dnes Neděle - polojasno 19°C
Zítra Pondělí - jasno 24°C
Neděle 13. 6. 2021
Svátek má Antonín
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu roku 2014.
jan-kavalirek-autor-mcpraha5

Nový radní Jan Kavalírek. Foto: P5

Čahoj uvedl, že jedním z důvodů jeho rezignace je blížící se přírůstek do rodiny. „Úplně se to neslučuje s výkonem náročné funkce v radě," řekl.

„Chtěla bych poděkovat Viktoru Čahojovi za práci, kterou v pozici radního pro Prahu 5 odvedl.  Je mi líto, že svůj post opouští, ale nezbývá mně než jeho rozhodnutí respektovat,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Nově zvolený radní Prahy 5 Jan Kavalírek je absolventem VŠE a v minulosti působil jako analytik na Ministerstvu financí a v bance a poté v rodinné firmě, která podniká ve zdravotnictví. Do zastupitelstva byl zvolen v posledních komunálních volbách na podzim roku 2018. Do nové politické role nastupuje z pozice člena Finančního a návrhového výboru a komise sportu.

„Předně chci poděkovat kolegům zastupitelům za projevenou důvěru zvolením do funkce radního. Poděkování též patří Viktorovi Čahojovi, který odvedl kus práce. Nyní se vynasnažím udělat maximum, abych svými znalostmi a aktivní prací v oblastech rozpočtu, IT i EU fondů přispěl k dalšímu rozvoji naší Prahy 5,“ řekl ke svému zvolení Jan Kavalírek.

Hlavní profesní doménou nově zvoleného radního jsou finance. Dlouhodobě podniká v oblasti inovací a zdravotnickém sektoru. 

„V osobě pana Kavalírka vidím důstojnou, a především profesně adekvátní náhradu za odcházejícího radního Čahoje. Pana Kavalírka znám jako velmi aktivního, byť věkem ještě hodně mladého politika, který dovede své okolí přesvědčit silnými argumenty. Těším se, že díky jeho zkušenostem nejen v oblasti financí se nám podaří městskou část i v následujících letech posouvat,“ dodala starostka Zajíčková.


Novou starostkou Prahy 17 je Kopejtková, vystřídala odvolanou Synkovou

6. června 2021 v 11:29

Novou starostkou Prahy 17 zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Alenu Kopejtkovou (ODS). Jitku Synkovou (ODS) zastupitelé městské části z pozice starostky v tajné volbě odvolali. Odvolání navrhl tamní klub ODS. Důvodem bylo neřešení problémů vzniklých zvláště v souvislosti se zbudováním...

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. června 2021 v 17:07

Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

Další články
Nahoru