dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Koronavirus

Radní Prahy 4 schválili slevy na nájmech pro podnikatele na září a říjen

Rada městské části Praha 4 schválila již druhou vlnu slev z nájemného od začátku koronavirové epidemie. Podniky, které stejně jako na jaře, musí mít v září a říjnu zavřené provozovny, mohou požádat až o čtyřicetiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části Praha 4, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Jednáme rychle, abychom i teď na podzim, podnikatelům co nejúčinněji pomohli,“ uvedl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). „Tato sleva z nájemného spolu s vládním programem COVID – Nájemné, který nabízí padesátiprocentní odpuštění nájemného, umožní našim podnikatelům zaplatit pouze deset procent z běžné měsíční částky. Věříme proto, že se jim i díky tomu podaří tyto těžké měsíce překonat.“

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část Praha 4 zavedla od začátku koronavirové krize – mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor a zrušení sankcí za pozdní platbu. O další pomoci postiženým podnikům bude Praha 4 jednat v závislosti na měnících se vládních opatřeních.
Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Další články
Nahoru