Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Radní Prahy 4 schválili slevy na nájmech pro podnikatele na září a říjen

Rada městské části Praha 4 schválila již druhou vlnu slev z nájemného od začátku koronavirové epidemie. Podniky, které stejně jako na jaře, musí mít v září a říjnu zavřené provozovny, mohou požádat až o čtyřicetiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části Praha 4, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Jednáme rychle, abychom i teď na podzim, podnikatelům co nejúčinněji pomohli,“ uvedl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). „Tato sleva z nájemného spolu s vládním programem COVID – Nájemné, který nabízí padesátiprocentní odpuštění nájemného, umožní našim podnikatelům zaplatit pouze deset procent z běžné měsíční částky. Věříme proto, že se jim i díky tomu podaří tyto těžké měsíce překonat.“

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část Praha 4 zavedla od začátku koronavirové krize – mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor a zrušení sankcí za pozdní platbu. O další pomoci postiženým podnikům bude Praha 4 jednat v závislosti na měnících se vládních opatřeních.
Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru