dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Radní Prahy 4 odmítli záměr metropole vykácet desítky lip v Jeremenkově ulici
Rokvetlá lípa. Ilustrační foto: archiv

Radní Prahy 4 odmítli záměr metropole vykácet desítky lip v Jeremenkově ulici

Rada městské části Praha 4 vyslovila důrazný nesouhlas s kácením v lipové aleji v Jeremenkově ulici. Hlavní město Praha požádalo o povolení pokácet 47 stromů tvořících liniovou alej podél ulice Jeremenkova, Rada městské části Praha 4 to jednomyslně odmítla.

„Je nutné dát nahlas najevo, že celou kauzu bedlivě sledujeme a důrazně se záměrem Hlavního města Prahy nesouhlasíme,“ uvedl zástupce starosty pro životní prostředí Jiří Bodenlos.

Na radnici Prahy 4 byla 9. září doručena žádost o pokácení 47 lip v ulici Jeremenkova. Žadatelem je Hlavní město Praha zastoupené na základě plné moci Technickou správou komunikací. Jako důvod je v žádosti uveden špatný zdravotní stav dřevin podložený znaleckými posudky.

„Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 ustanovil s ohledem na velký ekologický a funkční význam těchto dřevin a za účelem zjištění všech podkladů pro vydání rozhodnutí soudního znalce, aby zjistil zdravotní stav dřevin, jejich provozní bezpečnost, perspektivu na daném stanovišti a ekologickou hodnotu těchto dřevin v lokalitě,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Tento znalec v závěru svého posudku doporučil ke kácení z celkového počtu 47 lip pouze osm, a to nejčastěji z důvodu infekce rozšířené do kmene stromů.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru